جزئیات موفقیت فدراسیون در پرونده ویلموتس

بالاخره رای پرونده ویلموتس آمد و فدراسیون فوتبال به جای شش و نیم میلیون یورو، سه میلیون یورو به ویلموتس پرداخت کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، چند روز قبل بود که صفی الله فغانپور رئیس سابق دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال مدعی شد دادگاه عالی ورزش، بالاخره رای پرونده جنجالی شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال را صادر کرده و در شرایطی که سرمربی بلژیکی به دنبال گرفتن غرامت 6 میلیون یورویی از فدراسیون فوتبال بود، ایران نهایتا نیمی از این مبلغ را باید به ویلموتس پرداخت کند. خبر او درست از آب درآمد.  اگرچه این خبر، هنوز به صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال تایید نشده است اما بر اساس آخرین اطلاعات، گویا حکم این پرونده صادر شده و فدراسیون فوتبال باید مبلغ 3 میلیون و 325 هزار یورو به این مربی پرداخت کند. البته این جدا از 5 درصد سود سالیانه‌ای است که از زمان شکایت ویلموتس از فدراسیون فوتبال( دی 98) محاسبه خواهد شد. این رقم بیش از ۵۰ درصد کمتر از حکم اولیه با کسورات و دادرسی و مالیات و دیرکرد و اینهاست که از این جهت مطمئنا موفقیت بزرگی محسوب خواهد شد.

خرداد 98 بود که خبر انتخاب ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی، روی خروجی رسانه‌ها آمد. او با قراردادی سه ساله هدایت تیم ملی را به عهده گرفته بود که رقم قرارداد او برای هر سال 2 میلیون و 250 هزار یورو بود. حتما در جریان هستید که فدراسیون فوتبال، 2 میلیون یورو از حقوق این مربی را به صورت نقدی به او پرداخت کرد منتهی این پول در زراعت بانک ترکیه بلوکه شده و ویلموتس حق برداشت آن را نداشته است. 

سوالی که مطرح شده بود این است که آیا دادگاه عالی ورزش، آن 2 میلیون یورو را حساب کرده یا نه که این پول هم در رای هست و فدراسیون حالا باید حدود یک و نیم میلیون یوروی دیگر به حساب ویلموتس پرداخت کند که مطمئنا از شش و نیم میلیون یورو سبک تر است. موفقیت پرونده به این دلیل است که دادگاه کاس، آن 2 میلیون یورو را حساب کرده، فدراسیون فوتبال باید ۵۰ درصد محکومیت را پرداخت کند که اتفاق خوبی است.

کدخبر: 99610 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • منابع خبری ظهر امروز یکشنبه از آتش سوزی در یک کلیسا در منطقه الجیزه مصر خبر دادند که براساس آمار اولیه، ۳۵ نفر در…