با تغییر و تحولات نیمکت‌ها در لیگ جدید؛ جام‌های بدشگون

مشخص شدن سرمربیان استقلال و سپاهان پس از معرفی سرمربی تراکتور می‌تواند تکلیف نیمکت تیم‌های مدعی را روشن کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، لیگ بیست‌ویکم با همه داستان‌های تلخ و شیرینش به پایان رسید و در لیگ بیست‌و‌دوم داستان‌های جدید با بازیکنان و نیمکت‌های جدید آغاز خواهد شد. نکته جالب این است که هر دو تیم قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام‌حذفی نامشان در میان تیم‌هایی است که قرار است با سرمربی جدید لیگ را آغاز کنند. در مقابل آن بیشتر تیم‌های لیگ برتر ترجیح دادند راه ثبات را در پیش گرفته و با برآیند مثبت از رضایت‌ها و نارضایتی‌ها از عملکرد کادرفنی‌، آنها را برای سال بعد هم حفظ کنند.

باثبات‌ها

پرسپولیس، ذوب‌آهن، آلومینیوم، پیکان و گل‌گهر تیم‌هایی هستند که قطعا با همان مربیان فصل قبل به کار خود ادامه خواهند داد. پرسپولیس با سومین سال حضور یحیی گل‌محمدی در ابتدای فصل باثبات‌ترین تیم لیگ است. این تیم در 8 سال گذشته فقط سه مربی عوض کرده که رکورد جالب و مثبتی در نوع خود محسوب می‌شود. سرمربی پرسپولیس که فصل گذشته به خاطر قطع شدن روند قهرمانی‌های پی در پی با انتقادات زیادی مواجه شد در نهایت ماندنی شد تا فرصتی برای جبران به او داده شود.

گل‌گهر سیرجان که با آرزوهای بزرگی لیگ را شروع کرده بود با یک اتفاق عجیب و کسر 7 امتیاز ضربه بزرگی خورد. هواداران سیرجانی نگران بودند که این ضربه بزرگ روحی و فنی این تیم را به بحران دچار کند اما در نهایت گویا عملکرد قلعه‌نویی در جمع‌کردن تیم قابل قبول بوده که او یک سال دیگر هم در سیرجان ماندنی شد. ذوب‌آهن و پیکان که فصل گذشته سرمربیانشان با هم جا به جا شده بود هر دو به کار خود ادامه خواهند داد. تارتار در ذوب‌آهن و مجتبی حسینی در پیکان نتایج قابل قبولی گرفتند. آلومینیوم اراک هم با حضور مهدی رحمتی تولدی دوباره داشت. تیمی که یکی از شگفتی‌آفرینان نیم‌فصل اول بود آنقدر افت کرد که چاره‌ای جز خداحافظی با رسول خطیبی نداشت. مهدی رحمتی که برای گذراندن هفته‌های باقی‌مانده به اراک آمده بود با عملکرد خوبش در لیگ و غافلگیری همه در جام‌حذفی حضورش تمدید شد.

سلام خارجی

استقلال، سپاهان و تراکتور تیم‌هایی هستند که قرار است به نیمکت‌های لیگ برتری رنگ و روی خارجی ببخشند. فرهاد مجیدی مانند همیشه هواداران آبی را با رفتنش شوکه کرد و با حضور سرمربی جدید اما و اگرهای زیادی را پیرامون این تیم برای فصل آینده به وجود آورد. ساپینتو آخرین گزینه‌ای است که نامش حوالی باشگاه استقلال شنیده می‌شود. سرمربی جدید استقلال احتمالا به زودی معرفی می‌شود. ولادیمیر پتکوویچ برخلاف شایعات مطرح شده بعید است گزینه نهایی استقلال باشد و ساپینتو گزینه اصلی آبی‌ها محسوب می‌شود.

سپاهان همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد با محرم نویدکیا فصل جدید را آغاز نخواهد کرد. بازی‌های جذاب اما با نتایج نه‌چندان مطلوب در نهایت رای به رفتن کاپیتان محبوب زردپوشان داد و قرار است یک نام بزرگ خارجی جانشین او شود. ژوزه مورایس پرتغالی گزینه اصلی سپاهان به شمار می‌رود.تیمی که از مربی خارجی خود رونمایی کرد تراکتور است. باشگاه تراکتور دیروز در بیانیه‌ای از قربان بردیف به عنوان سرمربی جدید سرخ‌پوشان تبریزی رونمایی کرد. این سرمربی 70 ساله دورگه ترکمنی-روسی قراردادی 5 ساله با تراکتور امضا کرده است.

فولاد در انتظار استقلال

در میان بقیه تیم‌ها هم به نام‌هایی می‌رسیم که با سرمربیانشان قرارداد ندارند اما احتمالا با تمدید قرارداد تغییری را شاهد نخواهند بود. فولاد خوزستان و جواد نکونام را با وجود قرارداد داشتن باید نامشان را در همین لیست نوشت. معادلات نیمکت استقلال مساله‌ای است که وضعیت فولاد خوزستان را با ابهاماتی مواجه کرده است. اگر داستان استقلال و سرمربی خارجی ختم به خیر شود اهوازی‌ها هم می‌توانند بابت ماندن نکونام مطمئن باشند. نفت آبادان با منصوریان، نفت مسجدسلیمان با رضا مهاجری و مس رفسنجان با محمد ربیعی احتمالا به ادامه همکاری خواهند رسید. ملوان و مس کرمان هم اینطور که شنیده می‌شود با مازیار زارع و فرزاد حسین‌خانی ادامه راه را بعد از صعود به لیگ برتر طی خواهند کرد. مربیانی که شاید در صورت نتیجه نگرفتن اولین گزینه‌های تغییر در فصل جدید باشند.

جذابیت در قائمشهر

دو تیم جدید هم با تغییر نیمکت و گزینه‌های تازه نفس ایرانی شروع به کار خواهند کرد. هوادار بعد از قطع همکاری با رضا عنایتی احتمالا به سراغ ساکت الهامی خواهد رفت و نساجی و حمید مطهری هم شروع جذابی در لیگ بیست‌ودوم خواهند داشت. نساجی که گفته می‌شد مذاکراتش با مطهری متوقف شده و به سراغ گزینه‌های استقلالی رفته به یکباره همه به خصوص پرسپولیسی‌ها را غافلگیر کرد. همه منتظر هستند تا ببینند مغز متفکر یحیی گل‌محمدی در قائمشهر چه عملکردی خواهد داشت.

کدخبر: 91156 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین