انتقاد تند یک پرسپولیسی از قرارداد نجومی یحیی/خدا برکت بدهد!

سرمربی سابق پرسپولیس گفت:

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ حمید درخشان درباره شرایط این روزهای پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات و وضعیت سید جلال حسینی برای فصل آینده، همچنین دستمزد ۴۰ میلیاردی یحیی گل محمدی اظهاراتی را مطرح کرد.

از نقل و انتقالات پرسپولیس خبر دارید؟

فکر می کنم با جذب لیونل مسی تیم ما کامل می شود.

لطفاً بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

حامد لک دروازه بان خوبی بود که قدر خودش را در پرسپولیس ندانست وگرنه می‌توانست چند سال دیگر هم شماره یک پرسپولیس باشد. قطعاً حضور بیرانوند اتفاق خوبی در بحث دروازه بانی پرسپولیس است.

خط دفاع را چطور می‌بینید؟

یکی از بخش‌های مهم تیم پرسپولیس که نیاز به ترمیم داشت خط دفاع بود. فکر می‌کنم جذب گولسیانی، پورعلی‌گنجی و اسماعیلی‌فر تا حد زیادی این خط را ترمیم کرد. به اضافه اینکه ما خودمان هم بازیکنان خوبی از قبل داریم که در تیم باید حفظ شوند. فقط می‌ماند خط حمله.

فوروارد نوک؟

بله! پرسپولیس باید یک فوروارد نوک تمام کننده، یک گلزن تمام عیار و کسی که آن جلو بتواند موقعیت‌های ۶۰ درصد را به موقعیت بالای ۹۰ درصد تبدیل کند احتیاج داریم. یک کسی که چارچوب شناس باشد و بتواند حتی پشت به دروازه، ضربه اش را درون چارچوب بزند. با حضور این فوروارد فکر می‌کنم پرسپولیس کم و کسری نداشته باشد.

این روزها صحبت درباره ادامه بازی سیدجلال حسینی و یا حضورش در جرگه مربیان مطرح است. به نظر شما که خودتان این شرایط سنی را در سالهای گذشته و سال‌های پایانی فوتبال تان تجربه کرده اید در این باره چیست؟ چه توصیه ای به کاپیتان باسابقه پرسپولیس دارید؟

سیدجلال حسینی خودش بازیکن است و شرایط یک بازیکن را به خوبی می‌داند. کم‌تجربه نیست. اتفاقاً یک بازیکن کاملاً با تجربه و سرد و گرم چشیده است. هیچ کس به اندازه خود سیدجلال نمی‌تواند تشخیص بدهد که شرایط بازی در سطح لیگ حرفه ای را دارد یا نه! هم می‌تواند با شرایط خوب و در اوج از تیم جدا شود و هم می‌تواند بماند و بی طاقتی تماشاگران روی سکوها را تجربه کند. همه اینها به خود سیدجلال بستگی دارد. او قطعا بهتر از هر کسی می‌تواند توانایی‌هایش را در کفه ترازو بگذارد و تصمیم بگیرد. قطعاً هیچکس از پول جمع کردن و بازی کردن بدش نمی‌آید اما گاهی نمی‌توان همزمان کنار بازی کردن و پول جمع کردن آبرو هم جمع کرد.

نظرتان درباره قرارداد ۴۰ میلیاردی سرمربی پرسپولیس چیست؟

این موضوع که تکذیب شد.

تکذیب نشد، در واقع تصحیح شد. ابتدا گفته شده بود گل محمدی ۴۰ میلیارد برای دو فصل گرفته اما روابط عمومی باشگاه اعلام کرد ۴۰ میلیارد برای سه فصل است؟

یعنی می‌افتد سالی ۱۳ و خورده ای؟ خدا برکت بدهد.

با نگاهی به فوتبال حرفه‌ای اروپا معمولاً دستمزد سرمربیان درجه یک اروپایی نسبت به ستاره‌های تیم‌هایشان گاهی اندازه یک پنجم یا بیش از اینها کمتر است. مثلاً اگر یک مربی تاپ ۵ میلیون دلار برای یک فصل پول می‌گیرد اما یک مهاجم خوب بالای ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار از باشگاهش دریافتی دارد. چرا در ایران مربیان گاهی بیشتر از همه اعضای تیم شان پول می‌گیرند؟ آیا در ایران کمبود مربی داریم؟

متاسفانه ما در ایران کمبود سرمربی نداریم اما یکسری مدیران غیرحرفه ای و غیرفوتبالی وارد این فضا می‌شوند و این جو را به وجود می‌آورند. مادامی که در باشگاه‌هایمان مدیران فوتبالی نداریم قطعاً باید شاهد چنین شرایطی باشیم. یکی دوتا هم نیستند! تعدادی از مربیان هستند که به قول شما در لیگ خودمان از ستاره اصلی تیم شان هم بیشتر دستمزد می‌گیرند.

چرا یک مدیر باید چنین اعداد و ارقامی را بابت سرمربی بپردازد؟ در حالی که با همین ارقام ۱۳ تا ۱۴ میلیاردی، معادل ۴۵۰ هزار دلار می‌تواند بازیکنان خوب خارجی را جذب کند؟

همانطور که گفتم اینها همه به خاطر ناآگاهی و حضور مشاوران غلط دور و بر مدیرانی است که هیچ شناختی از فوتبال ندارند. نمونه هم کم نیست. کافی است سرتان را بچرخانید و یک نگاه به مدیران باشگاه‌ها از همین امروز تا چندین سال قبل بیندازید. کاملا مشخص می‌شود سالهایی که مدیر فوتبالی واقعی در یک باشگاه بوده وضعیت به چه ترتیب بوده و در سایر سالها که همواره مدیران غیرفوتبالی هستند شرایط به چه ترتیب رقم خورده است.

با این شرایط نقل و انتقالاتی پرسپولیس، وضعیت این تیم در فصل آینده را چطور پیش بینی می‌کنید؟

شکرخدا پرسپولیس در این ایام مشکل مالی ندارد. این مهمترین نکته در فصل نقل و انتقالات است. از طرفی بازیکنان خوبی را هم گرفته و بازیکنان مورد نظر کادر فنی هم در تیم مانده‌اند. بنابراین جای هیچ شِکوِه و گلایه وجود ندارد. خدا را شکر پول هست، بازیکن هم هست! انشالله امسال تیم پرسپولیس استارتش را برای کسب جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا زده و هوادارانش را باز هم خوشحال می‌کند.

کدخبر: 90961 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین