کدخبر: 83204 تاریخ انتشار

خاطره خوش رضاییان از پرسپولیس-سپاهان

یکی از بهترین خاطره های مدافع راست پرسپولیس پنالتی مشترکی است که او و مهدی طارمی مقابل سپاهان تبدیل به گل کردند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پرسپولیس امروز در حالی در چارچوب هفته‌ بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر مقابل سپاهان قرار می گیرد که این بازی برای یکی از بازیکنان پرسپولیس حال و هوای خاصی خواهد داشت و برای او با خاطرات شیرینی همراه است. رامین رضاییان که پس از جدایی 5 ساله خود از پرسپولیس بار دیگر در نیم فصل رقابت های فصل جاری به جمع سرخ ها پیوست، امشب در حالی در صورت صلاحدید یحیی گل محمدی مقابل سپاهان به میدان خواهد رفت که یک خاطره بی نظیر از تقابل با این تیم اصفهانی در ذهن دارد، تقابلی که او نقشی انکارناپذیر را در آن ایفا کرد. بازی که در تاریخ 27 بهمن ماه 6 سال قبل، یعنی در سال 1395 انجام شد و دو تیم پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. پرسپولیس در آن بازی که در اوج حساسیت و زیبایی برگزار شد، با هدایت برانکو ایوانکوویچ به برتری دو بر یک رسید. در آن ال کلاسیکوی زمستانی هر دو گل پرسپولیس از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و جالب این که رامین رضاییان روی هردو گل نقش داشت اما عملکرد او روی پنالتی اول فراموش نشدنی است.

اولین پنالتی پرسپولیس در آن بازی در دقیقه 57 گرفته شد. محمدرضا اکبریان خطای مدافع سپاهان روی طارمی را پنالتی تشخیص داد و طارمی و رضاییان که در آن مقطع ارتباط بسیار صمیمانه ای داشتند پشت توپ قرار گرفتند تا برای اولین بار در تاریخ آسیا شکلی دیگری از پنالتی را تبدیل به گل کنند که پیش از آن در دنیای فوتبال تنها دو بار رخ داده بود. اولین بار بعد در سال 1982 و در بازی «آژاکس» و «هلموند» که «یوهان کرایف» افسانه ای، پنالتی را پاس داد تا «جیپسن اولسن» توپ را گل کند. دومین بار در سال 2016 که «لیونل مسی» به همان سبک، پنالتی را پاس داد تا «سوارز» پنالتی بارسلونا را مقابل سلتاویگو به گل تبدیل کند. تنها چند روز پس از این پنالتی رامین رضاییان نیز همین مسیر را با پاس دادن رفت و طارمی را در موقعیت گل قرار داد تا طارمی قفل دروازه سپاهان را باز کند.

جالب این که سپاهانی ها نیز از سوی طالب ریکانی از روی نقطه پنالتی به گل مساوی سیدند تا رامین رضاییان در دقیقه 87 در سومین پنالتی اعلام شده در این بازی بار دیگر پشت ضربه قرار گرفته و این‌بار خودش بدون پاس گل توپ را وارد دروازه کند تا یکی از بهترین روزهای فوتبالش را جشن بگیرد.

حال پس از گذشت 6 سال رامین رضاییان قرار است مقابل سپاهان قرار گیرد. البته اگر یحیی گل محمدی به او فرصت بازی بدهد.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین