کدخبر: 82758 تاریخ انتشار

ماجرای مصدومیت های طولانی بازیکنان پرسپولیس چیست؟

پرسپولیس در فصل اخیر با مصدومیت های متعدد بازیکنانش روبه رو شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ پرسپولیس در حالی مقابل ذوب آهن متوقف شد که در این دیدار به جز از دست رفتن 2 امتیاز حساس، 2 بازیکن پرسپولیس هم دچار مصدومیت شدید شدند. سعید آقایی مدافع چپ پرسپولیس در همان نیمه نخست بعد از برخورد با مهاجم ذوب آهن دچار مصدومیت شد و از زمین بیرون رفت. جانشین او وحید امیری ستاره خوش اخلاق و آچار فرانسه پرسپولیس و تیم ملی بود که در اواخر بازی با تشدید مصدومیت قدیمی اش، دیگر نتوانست به کار ادامه دهد و بعد از بازگشت به تهران فورا از ناحیه کمر مورد عمل جراحی قرار گرفت. با این حال به غیر از این دو بازیکن، نفرات دیگری هم در پرسپولیس حضور داشتند که در این فصل دچار مصدومیت شدید و طولانی شدند. اتفاقی که خیلی به ضرر پرسپولیس تمام شد و کادرفنی این تیم در بسیاری از بازی های مهم نتوانستند از بازیکنان کلیدی خودشان استفاده کنند.

سیدجلال حسینی

کاپیتان پرافتخار سرخ پوشان هم در فصل گذشته و هم در این فصل چند بار دچار آسیب دیدگی از ناحیه زانو و کشاله شد و همین موضوع هم باعث شد تا او مسابقات زیادی را از دست بدهد. گفتنی است مصدومیت در سن بازیکنی مثل سید جلال امری اجتناب ناپذیر است.

عیسی آل کثیر

مهاجم جنوبی پرسپولیس تا قبل از مصدومیتش بد کار نکرد ولی زمین بد ورزشگاه ثامن مشهد باعث شد تا آل کثیر دچار پارگی رباط صلیبی شود. مهاجم پرسپولیس حدود 4 ماه را به خاطر لجبازی و مشاوره های غلط از دست داد ولی بالاخره تصمیم گرفت دیروز عمل جراحی را روی زانوی خود انجام دهد و احتمالا از نیم فصل دوم سال بعد می تواند به میادین برگردد.

امید عالیشاه

کاپیتان دوم پرسپولیس در بازی رفت امسال مقابل سپاهان از ناحیه چهارسر زانو دچار آسیب دیدگی شدید شد و مدت زیادی را دور از میادین گذراند. امید در دیدار سوپرجام بعد از مدت ها به بازی آمد ولی خیلی زود مصدومیتش تشدید شد و نتوانست به کار ادامه دهد. همین موضوع باعث شد تا مصدومیت عالیشاه کمی بیشتر از حد معمول طول بکشد و این بازیکن دیدارهای بیشتری را از دست بدهد.

فرشاد فرجی

مدافع شمالی پرسپولیس در بازی جام حذفی مقابل آلومینیوم از ناحیه مچ پا آسیب دید و خیلی زود بازی را ترک کرد. فرشاد که یکی از ملی پوشان پرسپولیس هم به حساب می آید، بعد از گذشت حدود یکماه از مصدومیتش ، هنوز نتوانسته به تمرینات گروهی برگردد و آماده بازی شود.

سیامک نعمتی

سیامک در زمستان سال گذشته دچار آسیب دیدگی از ناحیه فتق شد و کار او هم به عمل جراحی کشید. سیامک به دلیل امکانات بهتر تصمیم گرفت راهی قطر شود و در آن کشور عمل کند. نعمتی بعد از جراحی و ریکاوری، از بعد از تعطیلات نوروز به تمرینات پرسپولیس اضافه شد و در دیدار مقابل ذوب آهن توانست بعد از مدت ها برای دقایقی به میدان برود.

بعضی از کارشناسان تمرینات بدنسازی بد و غیر اصولی  و یا فشار آوردن به بدن بازیکنان در زمان های نامناسب را عامل اصلی مصدومیت های پرتعداد پرسپولیسی ها در این فصل می دانند. عده ای هم معتقدند این تعداد مصدومیت های طولانی فقط و فقط به خاطر بدشانسی و اتفاقات طبیعی در فوتبال به وجود آمده است. موضوعی که کاملا تخصصی است و شاید نیاز باشد کارشناسان مربوطه بیشتر به آن بپردازند و دلایل آن را بررسی کنند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین