کدخبر: 81986 تاریخ انتشار

به این استقلال احترام بگذارید؛ فرهاد رکوردشکن!

استقلال با تساوی برابر سپاهان، بدون شکست باقی ماند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ​تساوی استقلال برابر سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان به قیمت کم شدن فاصله صدرنشین لیگ با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش پرسپولیس شد، ولی نباختن مقابل یکی از قدرتمندترین حریفان باقیمانده استقلال، علاوه بر اینکه با رکوردشکنی برای آبی‌پوشان همراه بود این تیم را امیدوارتر ساخت که روند شکست‌ناپذیری خود را تا رسیدن به رکورد‌های جاودانه‌تر ادامه دهد.

استقلال رکورددار بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون باخت در یک فصل

آخرین شکست استقلال در هفته پایانی لیگ بیستم مقابل سپاهان بود. استقلال پس از آنکه تا هفته یازدهم باختی نداشت بهترین شروع خود را در تاریخ لیگ برتر ثبت کرد. ادامه این روند تا پایان هفته هجدهم، باعث شد تا رکورد بیشترین تعداد بازی بدون باخت در شروع فصل در تاریخ لیگ برتر شکسته شود. استقلال بعد از اینکه در هفته بیست و یکم هم شکستی نداشت رکورد دیگری را به نام خود کرد و رکورددار بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون باخت در یک فصل از لیگ برتر شد. پیش از آن پرسپولیس لیگ پانزدهم، سپاهان لیگ دهم و سایپا لیگ پنجم در یک فصل ۲۱ بازی بدون باخت را پشت سر گذاشته بودند. ماشین رکوردشکنی استقلال متوقف نشد و این تیم پس از آنکه در هفته ۲۵ برابر سپاهان بدون باخت باقی ماند تبدیل به اولین تیمی شد که در تمامی ادوار لیگ در یک فصل ۲۵ بازی پیاپی بدون شکست را پشت سر می‌گذارد. قبل از این پرسپولیس در سال ۷۸ و در جام آزادگان تا هفته بیست و چهارم بدون باخت باقی مانده بود.

استقلال در آستانه رسیدن به رکورد تاریخ لیگ برتر

این رکورد‌ها تمام رکورد‌هایی نیست که استقلال می‌توانست به نام خود کند و همچنان حدنصاب‌های تاریخی در مسیر این تیم به چشم می‌خورد. استقلال در صورتیکه در هفته ۲۶ برابر پدیده قعرنشین نبازد با رکورد دیگری از رقیب دیرینه خود برابر می‌شود. پرسپولیس رکورددار بیشترین بازی پیاپی بدون باخت در لیگ برتر است که در لیگ‌های ششم و هفتم در مجموع ۲۶ بازی باختی نداشت و استقلال در این هفته می‌تواند به آن برسد. تنها ۵ هفته تا پایان این هفته از رقابت‌های لیگ باقیمانده است. استقلال اگر مقابل پدیده، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و نفت مسجدسلیمان بدون شکست باقی بماند تبدیل به اولین تیمی خواهد شد که در یک فصل از لیگ برتر باختی نداشته است. پرسپولیس لیگ هجدهم با یک باخت رکورددار کمترین تعداد باخت در یک دوره لیگ برتر است که استقلال می‌تواند این رکورد را هم بشکند.

به پایان رساندن یک فصل بدون باخت، اتفاقی بی‌سابقه در فوتبال ایران نیست و پرسپولیس در سال ۱۳۵۲، لیگ تخت جمشید را بدون باخت به پایان رساند. این تیم در ۲۲ بازی آن دوره و دیدار‌های فصل قبل و بعد در مجموع ۴۳ مسابقه بدون شکست بود و ماموریت دشوارتر استقلال شکستن این رکورد است که حدود نیم قرن قدمت دارد. استقلال در زمینه شکست‌ناپذیری رکوردی تاریخی دارد. استقلال از اسفند ۶۸ تا آذر ۷۰ در ۶۳ بازی در چارچوب رقابت‌های لیگ، جام‌حذفی، جام باشگاه‌های تهران و جام باشگاه‌های آسیا باختی نداشت. آخرین شکست استقلال در تمام رقابت‌ها به باخت مقابل الهلال در لیگ قهرمانان آسیا بازمی‌گردد و از آن مسابقه این تیم ۲۹ بازی بدون باخت را پشت سر گذاشته و هنوز راه طولانی برای رسیدن به رکورد تاریخی خود دارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین