کدخبر: 81939 تاریخ انتشار

تمجید کیکر از ستاره فوتبال ایران

شریه آلمانی پس از قهرمانی پورتو در لیگ برتر پرتغال به تمجید از مهاجم ایرانی این تیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، تیم فوتبال پورتو شب گذشته (شنبه) در هفته ماقبل پایانی فصل جاری لیگ برتر پرتغال و در حضور 87 دقیقه‌ای مهدی طارمی موفق شد در خانه بنفیکا به برتری یک بر صفر برسد و سی‌اُمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها را جشن گرفت. طارمی  29 ساله که در دقیقه 87 این بازی جای خود را به مارتینز داد، با گل‌های حساسی که این فصل به ثمر رساند، نقش بسزایی در قهرمانی تیم تحت‌هدایت سرجیو کونسیسائو داشت.

نشریه «کیکر» آلمان با اشاره به اینکه مهدی طارمی این فصل نقش پررنگی در خط حمله پورتو داشت، نوشت: «این یک قهرمانی تاثیرگذار است، همانطور که اعداد ثابت می‌کنند؛ پورتو همراه با اسپورتینگ لیسبون بهترین خط دفاع لیگ (با 22 گل خورده) و بهترین خط حمله لیگ (با 84 گل‌زده) را دارد و آنها مهدی طارمی را که مهاجم دقیقی است، در اختیار دارند. این بازیکن 29 ساله ایرانی این فصل در 31 بازی لیگ برتر پرتغال، 20 بار موفق به گلزنی شد و تنها داروین  نونس استعداد برتر بنفیکا با 26 گل‌زده (در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال) موفق‌تر از او بوده است.

مهدی طارمی این فصل در 46 بازی از رقابت‌های مختلف برای پورتو به میدان رفته و ضمن به ثمر رساندن 24 گل، آمار 17 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است که او را در زمزه بهترین مهاجمان لیگ‌های اروپایی از حیث مشارکت در گل (گل‌زده و پاس‌گل) داشته است.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟