کدخبر: 80784 تاریخ انتشار

قهرمانی احتمالی استقلال پاک پاک است!

پیشکسوت استقلال گفت:مهمترین بازی این فصل برای قهرمانی استقلال همین دیدار با سپاهان است. استقلال اگر این بازی را ببرد تقریباً قهرمانی‌اش مسجل می‌شود و قطعا می‌تواند بازی‌های بعدی را با قدرت پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ افشین حاجی پور، بازیکن اسبق تیم‌های استقلال و سپاهان  درباره دیدار این دو تیم در هفته بیست و پنجم لیگ برتر اظهاراتی را مطرح کرد.

به عنوان اولین سوال برد و باخت بازی اصفهان چه تاثیری در روند کاری استقلال خواهد داشت؟

به اعتقاد من مهمترین بازی این فصل برای قهرمانی استقلال همین دیدار با سپاهان است. استقلال اگر این بازی را ببرد تقریباً قهرمانی‌اش مسجل می‌شود و قطعا می‌تواند بازی‌های بعدی را با قدرت پشت سر بگذارد. اما شکست در این دیدار تا حدی روند حرکتی استقلال را دچار مشکل می‌کند که قطعاً کادر فنی به این مسائل فکر کرده است.

شکست‌های سنگین آسیایی و حذف این تیم در لیگ قهرمانان چه تاثیری در روحیه سپاهان خواهد داشت؟

متاسفانه در بازی با الدحیل (دیدار آخر سپاهان) یک موضوع خیلی باعث تعجبم شد. معمولاً تیمی‌که می‌خواهد هجومی‌بازی کند باید به فکر دفاع هم باشد. ما نمی‌توانیم وقتی هجومی‌بازی می‌کنیم قید دفاع کردن را بزنیم. هرچه تیم نکونام (فولاد خوزستان) از این نظر دارای بالانس وهارمونی درستی است تیم سپاهان اصلاً اینچنین نبود. تعارف نداریم. ایراد این تیم باعث شد ۵ گل از الدحیل بخورد در صورتی که بازی زیبا و برتر میدان را سپاهان ارائه می‌داد.

در واقع می‌خواهید بگویید پاشنه آشیل سپاهان خط دفاعی اش است؟

قطعاً! حتما نویدکیا متوجه اشتباهاتش شده. ضمن اینکه شاید به خاطر اهمیت برد در بازی آخر مقابل الدحیل برای صعود تا این حد انتحاری بازی کردند. ولی قطعاً این تیم مقابل استقلال انتحاری بازی نمی‌کند چون نیازی به انتحار ندارد. حتما ایراداتش در دفاع را هم رفع کرده و برای کسب نتیجه به میدان می‌آید.

استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال تا اینجا در لیگ برتر نباخته و این رکورد بیادماندنی را از خودش برجای گذاشته و قطعاً چنین تیمی‌در وهله اول می‌خواهد نبازد. بنابراین در کارهای دفاعی خوب عمل خواهد کرد و این برای سپاهان دردسرساز می‌شود اما استقلال هم عناصر هجومی‌خوبی دارد. ولی هرچقدر سپاهان به خاطر قرار گرفتن در شرایط بازی آماده مسابقه است استقلال در این مدت فقط دو بازی دوستانه داشته و از این نظر کمی‌از حریف عقب تر است. ولی باز هم نمی‌توان پیش بینی کرد چون استقلال هم با استراحت کافی و پرقدرت تر از قبل به میدان برمی‌گردد.

پیش بینی تان از نتیجه این بازی چیست؟

دو تیم ریشه‌ای تهران و اصفهان قطعاً یک فوتبال زیبا را به نمایش می‌گذارند. مطمئناً هر تیمی‌کمتر اشتباه کند برنده می‌شود. مطمئنم از همان دقیقه اول که سوت بازی به صدا در بیاید هر دو تیم به دروازه یکدیگر حمله می‌کنند. چون سه امتیاز این بازی به دردشان می‌خورد و مساوی به کارشان نمی‌آید. فقط استقلال نباید عجله کند.

با توجه به بازی‌های پیش رو فکر می‌کنید استقلال بتواند قهرمان شود؟

مطمئناً این اتفاق خواهد افتاد، چون استقلال بعد از بازی با سپاهان مسابقاتش نسبتاً راحتتر می‌شود و در نهایت می‌تواند یک قهرمانی پاکِ پاک را به دست آورده و آن را به هوادارانش هدیه بدهد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین