کدخبر: 29208 تاریخ انتشار

طلسم سه ساله دربی چیست؟

یکی از طلسم های دربی پایتخت، پیروز نشدن استقلال است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ برگزاری شهرآورد تهران در جام حذفی قطعا باعث افزایش حساسیت و جذابیت آن خواهد شد بخصوص اینکه در پایان این بازی، باید یکی از دو تیم برنده از زمین خارج شود و در این نبرد حساس، نتیجه تساوی به ثبت نخواهد رسید.

آخرین تقابل دو تیم در جام حذفی، در پایان 120 دقیقه تلاش با تساوی دو – دو به پایان رسید. جایی که آبی پوشان در ضربات پنالتی موفق شدند با عبور از سد پرسپولیس، راهی دیدار فینال شوند. هر چند که استقلالی ها در ماراتن نفس گیر پنالتی ها پیروز بودند ولی شاگردان مجیدی در جریان بازی موفق به شکست رقیب سنتی خود نشدند و طلسم استقلال در عبور از سد پرسپولیس همچنان پا برجاست.

آخرین باری که استقلال در جریان بازی توانست پرسپولیس را شکست دهد، به تاریخ 10 اسفند 1396 باز میگردد. جایی که آبی پوشان با مربیگری وینفرد شفر و با گل به یادماندنی وریا غفوری، از سد پرسپولیس پرمهره و آماده گذشتند. از آن روز تاکنون دو تیم 8 بار با یکدیگر روبرو شده اند که سهم پرسپولیس 4 پیروزی بوده و 4 بازی دیگر نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

طبق قوانین فوتبال و در بازی هایی که به پنالتی کشیده می شود، نتیجه پایان 120 دقیقه ملاک است هر چند یکی از تیم ها در ضربات پنالتی برنده می شود اما نتیجه پایانی همان تساوی به ثبت می رسد. همانطور که در دربی شماره 31 و در تاریخ 19 اسفند 67 تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی از سد استقلال عبور کرد اما نتیجه آن بازی جزو پیروزی های سرخپوشان نیامده و نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ شده است در نتیجه شهرآورد گذشته سرخابی های پایتخت نیز در شمارش تقابل های رو در رو، با نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ می گردد.

با این حساب، استقلال 1232 روز است که نتوانسته در جریان بازی از سد پرسپولیس عبور کند. در این مدت، سرخپوشان فاصله پیروزی هایشان با آبی پوشان را رفته رفته کاهش داده به نحوی که اکنون اختلاف دو تیم تنها یک پیروزی است. یعنی استقلال 26 بار در دربی ها برنده شده و پرسپولیس نیز 25 بار و شاگردان مجیدی قصد دارند ضمن شکستن طلسم عدم برتری برابر رقیب دیرینه، یک بار دیگر فاصله خود با سرخپوشان پایتخت را در تقابل های رو در رو افزایش دهند.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین