کدخبر: 24336 تاریخ انتشار

لیگ ملت های والیبال؛

مربی ایتالیایی از ایران انتقام گرفت

تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های 2021 مقابل صربستان شکست خورد.

به گزارش منیبان؛ ولادیمیر آلکنو برای شروع این مسابقه از محمدطاهر وادی، رضا عابدینی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، علی شفیعی، بردیا سعادت و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.  تیم ملی والیبال ایران از مسابقات قبلی خود موفق به کسب 5 پیروزی شده و 2 بازی را هم به حریفان خود واگذار کرده است.

هر دو تیم بازی را خوب شروع کردند و رقابت نزدیکی بین آنها وجود داشت. در امتیاز 16 بر 14 به سود صربستان بازیکنان دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند تا صحبت‌های سرمربیان خود را گوش کنند. در امتیاز 20 بر 18 به سود ایران ورق برگشت و کواچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

شاگردان کواچ ست دوم را خیلی بهتر از ایران آغاز کردند.در امتیاز 8 بر 3 به صود صربستان، بازیکنان به وقت استراحت فنی رفتند.  در ادامه برتری صرب‌ها تداوم پیدا کرد و در امتیاز 16 بر 8 به سود شاگردان کواچ، بازیکنان یک بار دیگر به وقت استراحت فنی رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 15 به سود صربستان خاتمه پیدا کرد.

ترکیب تیم ایران برای شروع ست سوم تغییر چندانی نکرد و آلکنو ترجیح داد تا به بازیکنان جوانش اعتماد کرده و بیشتر میدان دهد. بازیکنان جوان ایران عملکرد خوبی در این ست داشتند و در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. صرب‌ها با سرویس‌های خوب خود اختلاف را کمتر کردند و نتیجه بازی 17 بر 16 به سود ایران شد تا فیاضی برای کشورمان وارد میدان شود. این ست در نهایت با نتیجه 28 بر 26 به سود ایران تمام شد.

رقابت نزدیک دو تیم در ست چهارم با برتری نسبی ایران دنبال شد. در امتیاز 8 بر 7 به سود شاگردان آلکنو، بازیکنان هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. در امتیاز 16 بر 14 به سود صربستان یک بار دیگر بازیکنان دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. صرب‌ها از ایران پیش افتادند و در امتیاز 22 بر 20 به سود آنها، آلکنو درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود صربستان تمام شد.

ست پایانی با عملکرد بهتر صرب‌ها آغاز شد. در امتیاز 5 بر 2 به سود شاگردان کواچ، کادر فنی تیم ایران درخواست وفت استراحت فنی کرد.  سعید معروف هم برای تیم ایران وارد زمین شد، اما صرب‌ها اختلاف خود را حفظ کردند و توانستند با نتیجه 15 بر 8 برنده ست پنجم باشند. 

تیم ملی والیبال ایران فردا در نهمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های 2021 از ساعت 12:30 مقابل آلمان قرار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر

پربیننده‌ترین