کدخبر: 24186 تاریخ انتشار

استقلالی ها بی خانمان می شوند؟

تیم های پایه استقلال در شرایط بسیار بدی به سر می برند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ ورزشگاه امام رضا در جنوب تهران تا به حال خانه تیم های پایه استقلال بود اما حالا قرار است آینده سازان استقلال برای مدتی از این مجموعه کوچ کنند تا چمن ورزشگاه امام رضا (ع) طبیعی شود. چمن طبیعی بهتر از چمن مصنوعی است اما برای تمرین کدام تیم؟ تیمی که به تمرین و تفریح در مجموعه انقلاب عادت کرده، برای تمرین به جنوب تهران می رود؟

روزی که اعضای هیات مدیره استقلال در اعتراض به خودداری احمد مددی از برکناری ناصر فریاد شیران و سرباز زدن او از اجرای مصوبه های هیات مدیره، اقدام به انتشار نامه استعفای دسته جمعی خود به وزیر ورزش کردند، با انتشار آن نامه، مشخص شد یکی از موارد اختلاف هیات مدیره با مدیرعامل این است که آنها دستور داده اند زمین ورزشگاه امام رضا (ع) که چمن مصنوعی است، طبیعی شود و مددی هنوز اقدام به این کار نکرده است.

اما بعد از آن که احمد مددی در حضور وزیر تعهد داد تمام مصوبه های هیات مدیره را ظرف مدت یک هفته اجرا کند، ابتدا ناصر فریادشیران از آکادمی استقلال رفت و حالا امروز خبر رسیده قرار است ظرف دو، سه روز آینده چمن مصنوعی زمین ورزشگاه موردنظر تبدیل به چمن طبیعی شود.

ناصر فریادشیران امروز چند روز پس از کناره گیری اجباری که برخی کانال های تلگرامی مدعی بودند ظاهری بوده، به مجموعه ورزشی امام رضا (ع) رفت و وسایلش را هم از مجموعه برد تا یکی از مشکلات هیات مدیره با مدیرعامل حل شود اما به نظر می رسد مشکل اصلی تازه شروع شده است!

روزی 6 سانس تمرین روی زمین چمن طبیعی؟

زمین چمن ورزشگاه امام رضا (ع) از مصنوعی به طبیعی تبدیل می شود و در این چند ماهی که این جا به جایی و تبدیل به طول می انجامد، تیمهای پایه استقلال ناچارند در زمین های مختلف و مجموعه های متفاوت تمرین کنند. این بی خانمانی آغاز دوباره بدبختی های آینده سازان استقلال است.

البته این که زمین چمن مجموعه ورزشی امام رضا (ع) طبیعی شود به نفع باشگاه استقلال است، به شرطی که تیم بزرگسالان استقلال بخواهد از این زمین استفاده کند. اگر قرار باشد بعد از بازسازی، دوباره تیم های نوباوگان، نونهالان، نوجوانان، پشتوانه جوانان، تیم اصلی جوانان، امیدها و ... هر روز 6 تا 7 سانس یک ساعته تا دو ساعته در این زمین تمرین کنند، چمن ظرف سه ماه نابود خواهد شد.

استقلال از مجموعه انقلاب به جنوب تهران می رود؟

 اگر تیم اصلی استقلال به این مجموعه برود و همان طور که پرسپولیس در شهید کاظمی تمرین می کند، استقلالی ها هم حداکثر روزی یک تا دو جلسه در این زمین تمرین کنند و چمن طبیعی فرصت نفس کشیدن داشته باشد و تحت مراقبت قرار بگیرد، تبدیل چمن مصنوعی به طبیعی بهترین کار است اما آیا بازیکنان فعلی استقلال که به دلیل ترافیک تهران و مشکلات رفت و آمد حاضر به حضور در زمین تمرین تهرانسر یا زمین کمپ ناصر حجازی نیستند و از آن جایی که اغلب شان ساکن ونک به بالا هستند، ترجیح می دهند تمامی برنامه های تمرینی شان در مجموعه انقلاب باشد که هم آب و هوا و چشم انداز! خوبی دارد و هم نزدیک جاده تندرستی است که پاتوق برخی دوستان است! در آینده حاضر می شوند از مجموعه انقلاب دل کنده و برای تمرین به جنوب غربی تهران بروند؟

سرمایه های استقلال در خطر، آینده سازان در به در

 اصلا بر فرض که وقتی بعد از چند ماه زمین چمن ورزشگاه امام رضا (ع) آماده شد سرمربی فعلی استقلال که تمامی تمرینات تاکتیکی و بدنسازی و ... را در مجموعه انقلاب برگزار می کند، فصل آینده در استقلال نباشد و سرمربی بعدی قبول کند تیم در این ورزشگاه تمرین داشته باشد، کشاندن بازیکنان میلیاردی به این مجموعه و  روزی 3 ساعت معطل کردن آنها در ترافیک برای تردد و رفت و برگشت منطقی است؟ بازیکنی که هر روز سه ساعت در ترافیک پشت فرمان بنشیند (تازه بر فرض که بازیکنان همگی بچه های خوبی باشند و مستقیم از خانه به محل تمرین بروند و از محل تمرین هم مستقیم به خانه برگردند و دور، دور در برنامه شان نباشد) سه برابر بیشتر از یک بازیکن در شرایط عادی، در خطر آسیب دیدگی از ناحیه کشاله، رباط صلیبی، مینیسک، عضله ها و ... قرار می گیرد و با یک آسیب دیدگی، چند میلیارد تومان هدر می رود.

به همان اندازه که سرمایه های استقلال به خطر می افتد، آینده سازان هم در به در می شوند. کاش استقلال اول یک مجموعه برای فعالیت آکادمی استقلال و تمامی تیم های پایه باشگاه آماده کند و بعد دنبال تعویض چمن برود. درست نیست دوباره برنامه تمرین تیم های پایه این شکلی باشد گه استقلال امروز در یک زمین تمرین کند و فردا در زمینی دیگر و تعیین زمان و مکان تمرین تا روز قبل نامشخص باشد و حتی کار بچه ها به تمرین در پارک کشیده شود!

منبع: طرفداری

ارسال نظر

پربیننده‌ترین