نحوه قیمت‌گذاری بر روی قطعات خودرو مشخص شد

معاون مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات متعدد مسائل مختلفی در زمینه تخصیص ارز برای واحدهای قطعه‌ساز مطرح می‌شود که کارشناسان این موارد را پیگیری می کنند امیدواریم این موارد به زودی حل شود.

نحوه قیمت‌گذاری بر روی قطعات خودرو مشخص شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، ابوالفضل خلخالی بعد از امروز در نشست مشترک انجمن قطعه سازان استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: جریان ایجاد شده در رابطه با رونق ساخت داخل در واقع در راستای حمایت از صنعت قطعه سازی است.

وی با اشاره به ضرورت شناسایی ظرفیت‌های صنعت قطعه‌سازی گفت: تا جایی که امکان داشته باشد با حمایت از صنایع قطعه‌سازی از واردات قطعات خارجی جلوگیری می‌کنیم.در جلسات متعدد مسائل مختلفی در زمینه تخصیص ارز برای واحدهای قطعه‌ساز مطرح می‌شود که کارشناسان این موارد را پیگیری می کنند امیدواریم این موارد به زودی حل شود.

معاون مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که انجمن ها نقش ویژه ای در برون رفت از مسائل و مشکلات مختلف صنعتی دارند، تاکید کرد: باید با افزایش هم افزایی بین نهادهای متولی برنامه هایی برای تولید قطعات مشترک تدوین کنیم تا مقیاس اقتصادی داشته باشند.ما از انجمن قطعه سازان درخواست برنامه کرده‌ایم تا مسائل و مشکلات مختلف احصا و مرتفع شود.

وی با اشاره به نحوه قیمت‌گذاری بر روی قطعات خودرو گفت: پارامترهای مختلفی در جامعه وجود دارد که بر روی این موضوع تاثیر می گذارند البته تا حدودی توانسته‌ایم قیمت‌ها را اصلاح کنیم.

معاون مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در خصوص مسائل محیط زیستی صنایع قطعه‌سازی باید جلسات به صورت تخصصی با حضور نهادهای تصمیم گیرنده برگزار شود تا تصمیمات مثمر ثمری اتخاذ شود.

وی بهره‌گیری از دانش بومی در حوزه صنعت را بسیار مهم دانست و افزود: با افزایش دانش بومی در صنعت بسیاری از مشکلات در این حوزه مرتفع می‌شود.

خلخالی افزود: اخیراً دستورالعملی در رابطه با واردات ماشین آلات صنعتی در حال نگارش است که یکی از مباحث مهم در این دستورالعمل واردات ماشین آلات به روز و جدید است.

معاون مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین مواد اولیه و ورق های مورد نیاز در صنعت قطعه سازی استان افزود: باید تمهیدات مناسبی اندیشیده شود تا در آینده در این زمینه مشکلی ایجاد نشود.

در این نشست برخی از قطعه سازان استان بخشی از مسائل و مشکلات خود را در خصوص تامین مواد اولیه، تامین نقدینگی، واردات ماشین‌آلات و تامین ارز مورد نیاز صنایع را مطرح و مقرر شد با برگزاری جلسات تخصصی مسائل مورد نیاز پیگیری و رفع شود.

ت ت
کدخبر: 155742 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • ​هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح ۲ فوریتی ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌ بها، افزایش وام کمک ودیعه مسکن…