تیک آبی، برای استقلال و ریکاردو ساپینتو

استقلال در 8 بازی انجام داده در دور برگشت هیچ مسابقه ای را بدون گل به پایان نبرده است!

تیک آبی، برای استقلال و ریکاردو ساپینتو
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، هر 8 بازی استقلال در دور برگشت بازی ها با گل همراه بوده است. 6 پیروزی، یک تساوی و یک شکست دستاورد تلاش شاگردان ریکاردو ساپینتو در دور برگشت بازی ها بوده است. 18 گل در 8 بازی. این بدین معنی است معدل گل استقلال در هر بازی از دور برگشت بازی ها 2.25 است که این استاندار قابل توجهی در بازی های لیگ برتر به حساب می آید. اگر اکنون معدل گل تهاجمی ترین تیم های لیگ برتر در کل را لحاظ کنیم، معدل گل زده هیچ تیمی در کل بازی ها به عدد 2 نمی رسد و این بدین معنی است که شاگردان ریکاردو ساپینتو در دور برگشت بازی ها به تیم متفاوتی تبدیل شده اند. استقلال در مجموع که 23 هفته از بازی ها سپری شده 33 گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی 1.43 است و اگر آبی ها در نیم فصل نخست همانند دور برگشت بازی ها بازی می کردند، اکنون تهاجمی ترین تیم لیگ برتر بشمار می رفتند و چه بسا اکنون تیم صدرنشین بودند. استقلال در 15 بازی دور رفت 15 گل زده بود و معدل گل زده این تیم در هر بازی یک گل بود و 18 گل در 8 بازی از دور برگشت نشان می دهد، ریکاردو ساپینتو به طور کل تیم را متحول کرده است و به نظر می رسد، جز معدود تیم ها و شاید هم تنها تیمی بوده که در تعطیلات زمستانی بازیکن جدیدی را به ترکیب تیم اضافه نکرد.

بازی رو به جلو شاگردان ریکاردو ساپینتو موجب شده تا آنها در هر بازی موقعیت های متعددی روی دروازه حریف خلق کنند و این نمایش تهاجمی تیم های حریف را هم به ارایه بازی رو به جلو ترغیب کرده و این موجب شده بیشتر بازی هایی که پای استقلال در میان بوده تبدیل به بازی های زیبای لیگ برتر شود. همانند دیدار با فولاد که تیم میزبان هم صاحب موقعیت های خوبی برای گلزنی شد. در تنها مسابقه ای که استقلال در دور برگشت بازی ها شکست خورد، دیدار با سپاهان بود که اشتباه علیرضا رضایی در دفع شوت امید نورافکن و خطای پنالتی که در دقیقه 90 سیاوش یزدانی داد، در پیروزی سپاهان تاثیر بیشتری از سبک بازی حریف داشت. هم چنین استقلال در مصاف با نساجی در حالی دو امتیاز حساس از دست داد که دوبار توپ را به دیرک دروازه نساجی زد و موقعیت های بسیار خوبی از جمله توسط سجاد شهباززاده از دست داد.

شکل بازی استقلال به گونه ای شده که می توان این تیم را تا هفته پایانی بازی ها یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر برشمرد و به طور حتم جدال این تیم با سپاهان و پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر دیدنی خواهد بود. صرف نظر از اینکه تلاش ریکاردو ساپینتو و شاگردانش در پایان فصل چه مقامی برای این تیم به همراه خواهد داشت، باید گفت مربی پرتغالی استقلال را به تیم دلخواه هواداران تبدیل کرده است. تیمی که زیبا و نتیجه گرا بازی می کند و از همه مهمتر معدل گل زده اش در هر بازی بیشتر از 2 گل است. این همان چیزی است که نه تنها تماشاگران استقلال می خواهند، بلکه فوتبال باشگاهی هم بدان نیازمند است. بازی های جذاب و پر گل. چنین بازی هایی موجب می شود سکوها پر شود. همان طور که در فولاد آره نا این هفته و در مصاف استقلال – فولاد جای سوزن انداختن نبود و گویی تماشاگران پرشور فولاد هم می دانستند، مسابقه ای که یک طرف آن استقلال باشد، بازی زیبایی می شود و ارزش از نزدیک دیدن را دارد. اکنون می شود به استقلال تیک آبی داد. نگاهی می اندازیم به نتایج استقلال در دور برگشت بازی ها:

هفته 16: سپاهان 2 – استقلال یک 

هفته 17: استقلال 4 – ملوان صفر 

هفته 18: مس کرمان 2 – استقلال 3 

هفته 19: استقلال 3 – نفت مسجد سیلمان 1 

هفته 20: پیکان صفر – استقلال 2 

هفته 21: نساجی 1 – استقلال 1 

هفته 22: استقلال 2 – گل گهر یک 

هفته 23: فولاد صفر – استقلال 2

 

ت ت
کدخبر: 144767 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها