مهم‌ترین اشتباه داوری سال در بازی پرسپولیس و سپاهان

اشتباه عجیب کمک داور دوم دیدار بزرگ هفته بیست و سوم لیگ می‌تواند تاثیر بسزایی در رقابت تیم‌های مدعی برای کسب جام قهرمانی داشته باشد.


مهم‌ترین اشتباه داوری سال در بازی پرسپولیس و سپاهان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بدون شک وقتی فرهاد فرهادپور پرچم خود را بالا برد تا پیام حیدری رای به مردود شدن گل محمد کریمی بدهد، شاید خود او نیز تصور نمی‌کرد چنین اشتباه بزرگی را انجام داده باشد. چند ثانیه بعد اما مشخص شد که کمک داور دوم مسابقه پرسپولیس و سپاهان با اشتباهی عجیب باعث رد شدن گل طلایی پوشان شده است.

در دقیقه 21 مسابقه یک پاس عمقی خوب از محمد دانشگر برای میلاد زکی‌پور مدافع چپ سپاهان را در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ کرد و او با یک پاس به بیرون موقعیتی عالی برای محمد کریمی ساخت و این بازیکن جوان هم به زیبایی دروازه پرسپولیس را باز کرد. شادی بعد از گل کریمی اما در حساس‌ترین مسابقه هفته بیست و سوم فقط چند ثانیه دوام داشت، چراکه پیام حیدری به جای آنکه نقطه وسط زمین را نشان بدهد، آفساید اعلام کرد و گل مردود شد!

آنچه باعث شد فرهادپور کمک داور دوم رای به آفساید بدهد، صحنه‌ای بود که پاس بلند دانشگر به زکی‌پور رسید اما خیلی زود مشخص شد که او اشتباه کرده است. در تصاویر فریز شده از صحنه آفساید کاملا مشخص است که حداقل دو مدافع پرسپولیس آفساید را پر کرده‌اند و زکی‌پور از عقب تر از آنها حرکت می‌کند و صاحب توپ می‌شود. نکته جالب اینجا است که شهریار مغانلو دیگر مهاجم سپاهان در آفساید قرار دارد اما او اصلا صاحب توپ نشد اما تصور می‌شود که همین مساله کمک داور دوم بازی را به اشتباه انداخته است.

هرچه که هست کمک داور دوم اشتباهی واضح را در صحنه گل حساس سپاهان انجام داد. اشتباهی که شاید در ادامه رقابت بر سر تصاحب جام قهرمانی به چشم بیاید و باعث شود انتقادهای زیادی به تیم داوری مسابقه مطرح شود. بی‌شک واکنش های بیشتری را به این تصمیم کمک داور بعد از سوت پایان مسابقه پرسپولیس و سپاهان از سوی اعضای دو تیم و خصوصا طلایی پوشان خواهیم بود.

ت ت
کدخبر: 144128 تاریخ انتشار
منبع ورزش سه
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • ​نگاهی به رفتار مخاطب در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد، ظاهرا تمایلی به تماشای فیلم روی پرده سینما، ندارد. آن‌چه از مقایسه…