نقشه‌های سپاهان برای زخم کاری به پرسپولیس!

سپاهان با کسب یک تساوی در این دیدار می‌تواند همچنان ابتکار عمل برای ادامه رقابت‌های لیگ را در دست داشته باشد و خودش تصمیم بگیرد که جام را در ادامه فصل به دست بیاورد یا نه.

نقشه‌های سپاهان برای زخم کاری به پرسپولیس!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ هفته بیست‌وسوم رقابت‌های لیگ برتر در شرایطی امروز شروع می‌شود که در حساس‌ترین بازی فصل، دو تیم مدعی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر می‌روند. این جدال تقابل بین سپاهان صدرنشین و پرسپولیس رده‌دومی است. برای تشریح هیجان این دیدار همین تک نکته کفایت می‌کند ولی فارغ از جنجال‌های همیشگی که در «ال‌کلاسیکو»ی ایرانی رقم خورده، از آنجا که فقط یک امتیاز این دو تیم را از یکدیگر جدا کرده، به نظر می‌رسد فاکتورهای بیشتری هم برای جذاب‌ترشدن این دیدار وجود دارد. اول اینکه بحث صدرنشینی و سپس بحث قهرمانی در لیگ برتر در میان است. اگر پرسپولیس به‌عنوان میزبان این دیدار، برنده از زمین خارج شود، آن‌وقت با دو امتیاز بیشتر از سپاهان، صدر جدول را در دست خواهد گرفت و خیالش تا حدود زیادی از ادامه رقابت‌های این فصل راحت است؛ چون علاوه بر پیشتازی احتمالی می‌تواند خوش‌بین باشد که با توجه به قانون جدید، حتی اگر در ادامه فصل بازهم این دو امتیاز را از دست بدهد، همچنان می‌تواند بالاتر از سپاهان به قهرمانی در لیگ بیندیشد.

بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی تمام شده و حالا برد در این دیدار می‌تواند بدون درنظرگرفتن تفاضل گل، شاگردان یحیی گل‌محمدی را بالاتر از رقیب اصفهانی، در حد یک مدعی جدی نشان دهد. البته که کار به این سادگی‌ها هم نیست؛ چون سپاهان امسال با ژوزه مورایس تیمی کاملا متفاوت نشان داده و همچنان این تفاوت می‌تواند در این بازی ایفای نقش کند؛ به‌ویژه اینکه سپاهان قریب به دو هفته قبل در رقابت‌های جام حذفی هم در خانه شکست سنگینی برابر پرسپولیس متحمل شده و از گردونه رقابت‌ها کنار رفته است. مورایس حالا دلش نمی‌خواهد علاوه بر جام حذفی، رقابت در لیگ برتر را هم به پرسپولیس واگذار کند. ضمن اینکه سپاهان با کسب یک تساوی در این دیدار می‌تواند همچنان ابتکار عمل برای ادامه رقابت‌های لیگ را در دست داشته باشد و خودش تصمیم بگیرد که جام را در ادامه فصل به دست بیاورد یا نه.

همین مورد شاید مورایس را دست‌به‌عصاتر از جام حذفی روانه زمین کند تا با یک بازی محتاطانه به فکر کسب قهرمانی و نه‌تنها کسب سه امتیاز این دیدار کند. گو اینکه این موضوع بخشی از ماجرا است؛ چون اگر سپاهان و مورایس شجاع باشند و برای کسب پیروزی در این دیدار به میدان بروند، آن وقت می‌توانند برنده یک بازی شش‌امتیازی شده و حسابی از جدی‌ترین رقیب‌شان در این فصل فاصله بگیرند. اگر چنین شود، آن‌وقت حتی ممکن است پرسپولیس رتبه دوم جدول را هم از دست بدهد و پایین‌تر از استقلال قرار بگیرد! ماجرا از این قرار است که فعلا سپاهان با ۴۶، پرسپولیس با ۴۵ و استقلال با ۴۳ امتیاز در رده‌های اول تا سوم هستند.

شکست احتمالی پرسپولیس و برتری احتمال استقلال برابر فولاد، می‌تواند این اتفاق تلخ را برای پرسپولیسی‌ها رقم بزند. با وجود چنین معادلاتی، یحیی و تیمش بعید است اجازه دهند بهترین فرصت برای رسیدن به‌عنوان قهرمانی در لیگ برتر از دست برود؛ آنها اگر برنده شوند، سرنوشت قهرمانی را به دست می‌گیرند و به دیگر معادلات ممکن در بازی‌های هفته بیست‌وسوم با خیال راحت نگاه می‌کنند. اگرچه این موارد فاکتورهای اصلی برای جذابیت این دیدار محسوب می‌شود ولی نباید همچنان از تقابل یاران قدیمی هم گذشت؛ همین حالا بازیکنان درخورتوجهی در ترکیب دو تیم هستند که سابقه حضور در جبهه مقابل را داشته‌اند. کافی است فقط به مسیری که شهریار مغانلو، رامین رضاییان و فرشاد احمدزاده‌ طی کرده‌اند تا به سپاهان برسند، نگاهی انداخته شود.

ت ت
کدخبر: 143998 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها