تفاوت عمده پرسپولیس این فصل با سال گذشته/ ۴ ستاره‌ای که تفاوت‌ها را رقم زدند!

یکی از دلایل اصلی صدرنشینی پرسپولیس در این فصل کم گل خوردن این تیم است.

تفاوت عمده پرسپولیس این فصل با سال گذشته/ ۴ ستاره‌ای که تفاوت‌ها را رقم زدند!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ پرسپولیس در فصل قبل به مقام نایب قهرمانی رسید ولی هواداران این تیم از شرایط سرخ پوشان راضی نبودند. باختن به رقیب سنتی در راه فتح جام قهرمانی ، موضوعی بود که باعث شد تا همه از ناکامی یحیی و تیمش حرف بزنند. یکی از دلایلی که باعث جا ماندن پرسپولیس از کورس قهرمانی در فصل گذشته شد، عملکرد ضعیف خط دفاعی و دروازه بان این تیم بود. پرسپولیس فصل پیش، لک را درون دروازه داشت و مهدی شیری، جلال حسینی، فرشاد فرجی و سعید آقایی مدافعان اصلی این تیم در هفته‌ها ابتدایی بودند.در بین این بازیکنان، فقط فرجی در پرسپولیس این فصل بازی می‌کند. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان و دانیال اسماعیلی‌فر، گیورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی و علی نعمتی، خط دفاع تازه سرخپوشان محسوب می‌شوند.

بجز نعمتی، همه این بازیکنان جزو خریدهای تازه پرسپولیس هستند. پرسپولیس در پایان هفته شانزدهم این فصل تنها ۶ گل دریافت کرده و بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد ولی فصل قبل تا همین هفته ، ۱۰ گل خورده بود. این درحالیست که به لحاظ امتیازگیری امسال و سال قبل در پایان هفته شانزدهم شرایط پرسپولیس یکسان بوده و حتی در امر گلزنی در این فصل یک گل کمتر به ثمر رسانده است.به گفته کارشناسان مهم ترین دلیل صدرنشینی پرسپولیس کم گل خوردن این تیم و عملکرد عالی دفاعی و بیرانوند بوده است. حامد لک در فصل قبل گل‌های بسیار بدی خورد و امتیازات زیادی را از پرسپولیس گرفت ولی بیرانوند نه تنها بیشترین کلین شیت را در لیگ ثبت کرده ، بلکه بارها با مهارهایش اجازه گلزنی را به حریفان نداده است. در خط دفاعی هم فصل قبل نفراتی که بازی می‌کردند، در چندین بازی اشتباهات زیادی داشتند ولی در این فصل نفراتی مثل پورعلی گنجی ، گولسیانی و دانیال اسماعیلی فر فوق العاده کار کردند.

گولسیانی و اسماعیلی فر نه تنها در کارهای دفاعی خوب بودند، بلکه گل‌های مهمی هم برای پرسپولیس زدند و جزو بهترین خریدهای این تیم در این فصل به حساب می‌آیند. آنطور که مشخص است، یارگیری بسیار خوب پرسپولیس در این فصل و عملکرد خوب خریدهای جدید این تیم به خصوص ۴ ستاره ای که درون دروازه و خط دفاعی به ترکیب پرسپولیس اضافه شدند، نقش بسیار مهمی در صدرنشینی سرخ پوشان ایفا کردند.

ت ت
کدخبر: 135248 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها