یزدانی باورش شده خیلی فوتبال سرش می‌شود/هشدار تند به ساپینتو

علی چینی گفت: اگر در بازی رفت ساپینتو سیستم و تیم استقلال را نمی شناخت حالا بعد از ۱۵ بازی دیگر چنین عذری پذیرفته نیست. او اصرار دارد که استقلال با چهار مدافع بازی کند! در حالی که استقلال در دوران استراماچونی و فرهاد مجیدی با سه مدافع بهترین نتایج را می گرفت.

یزدانی باورش شده خیلی فوتبال سرش می‌شود/هشدار تند به ساپینتو
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، علی چینی، بازیکن و مربی اسبق استقلال در گفتگو با خبرورزشی، درباره شکست استقلال مقابل سپاهان اظهار داشت: متأسفانه استقلال سه امتیاز حساس دیگر را هم از دست داد! این سه امتیاز به اندازه ۳۰ امتیاز استقلال را عقب انداخت. ما هم دور رفت به سپاهان باختیم هم دور برگشت و این یعنی ۶ امتیاز در سبد رقیب اصلی استقلال.

وی ادامه داد: اگر در بازی رفت ساپینتو سیستم و تیم استقلال را نمی شناخت حالا بعد از ۱۵ بازی دیگر چنین عذری پذیرفته نیست. او اصرار دارد که استقلال با چهار مدافع بازی کند! در حالی که استقلال در دوران استراماچونی و فرهاد مجیدی با سه مدافع بهترین نتایج را می گرفت.

مربی فوتبال کشورمان افزود: استقلال فصل قبل با سه مدافع عنوان قهرمانی را به دست آورد. نمی‌دانم چرا ساپینتو می خواهد اصرار کند که سیستم استقلال باید با چهار دفاع باشد؛ در حالی که با سه مدافع که یک نفر جلوی آنها بایستد و چهار هافبک و دو فوروارد می توان سیستم ۳-۱-۴-۲ را اجرا کرد و حریفان را زمین‌گیر ساخت.

چینی خاطرنشان کرد: تیمی که ساپینتو در اختیار دارد یکی از پرمهره‌ترین تیم های سال های اخیر استقلال است اما این پرتغالی، حردانی را یک نیم‌فصل نیمکت نشین کرد! یامگا را ۱۴ بازی در دفاع بازی داد! ابوالفضل جلالی را نیمکت نشین کرد و به طور کلی مهره‌هایش را طوری بازی داد که امتیاز، پشت امتیاز از چنگ استقلال برود و حالا افسوس جایگاه رقبایش را بخورد.

وی همچنین با اشاره به شرایط بازی سپاهان و استقلال تصریح کرد: یک فوتبال کاملاً زیبا و هیجان انگیز را شاهد بودیم ولی نمی‌دانم چرا داور خطای صورت گرفته روی محبی را شبیه سازی برداشت کرد؟ در حالی که بازیکن سپاهان کاملاً مسیر حرکت محبی را درون محوطه جریمه بست و محبی کاری جز زمین خوردن نمی توانست انجام بدهد.

چینی اضافه کرد: از آن طرف باید به بازیکن با تجربه استقلال بگوییم که چرا مثل بچه ها خطا می کند؟ ظاهرا اعتماد بنفس زیادی کار دست این بنده خدا داده است و باورش شده که خیلی فوتبالیست کاربلدی است که هر کاری دلش می خواهد می کند. سیلوا هم درست در همان پست بازی می کند ولی اصلا با یزدانی قابل مقایسه نیست. زدن پای مغانلو آن هم در شرایطی که هیچ خطری برای استقلال نداشت چه فایده‌ای جز شکست تیم استقلال را در بر داشت! خدا کند عارف غلامی زودتر برگردد.

مربی اسبق استقلال درباره شرایط آینده این تیم گفت: با توجه به هفته‌های زیاد باقی مانده و امتیازاتی که بین تیم ها رد و بدل می‌شود نباید ناامید شد اما این به شرط آن است که استقلال هم در روش بازی هایش تغییراتی ایجاد کند که بتواند امتیاز بگیرد. اگر بخواهیم باز هم امتیاز از دست بدهیم در نهایت استقلال سهمیه آسیایی را هم نمی گیرد.

ت ت
کدخبر: 134306 تاریخ انتشار
منبع خبر ورزشی
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها