چرا این ستاره سپاهان را به جای پرسپولیس انتخاب کرد؟

دلیل انتخاب سپاهان به جای پرسپولیس!احساس کردم در سپاهان و زیر نظر مورایس شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس دارم؛ این بخشی از صحبت‌های مدافع چپ طلایی‌پوشان است.

چرا این ستاره سپاهان را به جای پرسپولیس انتخاب کرد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان دو سال پس از تجربه بازی زیر نظر امیر قلعه‌نویی و درخشش در گل‌گهر سیرجان گفته می‌شد مدافع چپی که تجربه چهار فصل حضور در استقلال را دارد، درآستانه پیوستن به پرسپولیس قرار گرفته و مدنظر یحیی گل‌محمدی است، اما او سپاهان را به دیگر پیشنهادات خود ترجیح داد و چالش سختی را با یک رقیب ملی‌پوش انتخاب کرد. میلاد زکی‌پور در شرایطی سپاهان را برای بازی در این فصل انتخاب کرد که این تیم امید نورافکن را به‌عنوان مدافع چپ دراختیار داشت ولی عملکرد خرید جدید طلایی‌پوشان طوری بود که نورافکن یک خط جلوتر رفت تا او به‌عنوان مدافع چپ بازی کند و موثر ظاهر شود. میلاد زکی پور در دیدار هفته سوم لیگ برتر مقابل گل‌گهر سیرجان نخستین حضورش در ترکیب سپاهان در این فصل را تجربه کرد و در همان بازی برابر تیم سابق خود درخشان ظاهر شد و هر دو گل تیم اصفهانی را به ثمر رساند تا بیش از پیش مورد توجه ژوزه مورایس قرار بگیرد و جای خود را در این تیم پیدا کند.پایان یک نیم‌فصل موفق در سپاهان که او را تبدیل به یکی از برترین مدافعان چپ دور رفت لیگ برتر کرد و البته نتایج درخشان و بازی‌های چشم‌نواز این تیم با ژوزه مورایس، بهانه‌ای شد گفت‌وگویی با میلاد زکی‌پور داشته باشیم که در ادامه می‌خوانید:

* دو بازی بدون گل خورده و زدن پنج گل؛ به نظر می‌رسد سپاهان دوباره به فرم ایده‌آل نزدیک شده و می‌خواهد مدعی بماند.

قبل از اینکه صحبت‌هایم را شروع کنم، باید از همه کارگران و کارمندان زحمتکش شرکت فولاد مبارکه سپاهان قدردانی داشته باشم و به آنها بگویم ما بازیکنان سپاهان با تمام توان تلاش می‌کنیم تا موجب خوشحالی آنها شویم و همیشه سعی داریم بهترین نتایج را بگیریم تا نام فولاد مبارکه را سربلند نگه داریم. از هواداران سپاهان هم ممنون هستیم که هر وقت اجازه داشتند، کنارمان بودند و هیچ‌وقت ما را تنها نگذاشتند.غیر از دیدار با پیکان که واقعا مسابقه عجیبی اتفاق افتاد و روز خوب سپاهان نبود، خدا را شکر در یکی، دو ماه اخیر روند خوبی طی کردیم و نتایج دلخواه‌مان را گرفتیم؛ هرچند می‌توانستیم بهتر از این هم باشیم ولی خدا را شکر با شرایط خوبی نیم‌فصل اول را تمام کردیم. همیشه هم سعی داشتیم به پیروزی برسیم و بردهای خودمان را به کارگران پرتلاش فولاد مبارکه تقدیم کنیم.

* فکر نمی‌کنی اینکه در پایان نیم‌فصل ۵ امتیاز با پرسپولیس اختلاف دارید، کارتان را برای رسیدن به قهرمانی سخت می‌کند؟

قهرمانی نه فقط برای ما، حتی برای خود پرسپولیس که الان پنج امتیاز بیشتر دارد هم سخت است. ۱۵ مسابقه دیگر مانده و هزار اتفاق در فوتبال می‌افتد. بارها دیدیم اختلاف امتیازی بیشتر از این هم جبران شده و گرفتن پرسپولیس هم دور از دسترس نیست و مطمئن باشید تیم سپاهان آنقدر شخصیت و توانایی دارد که بتواند این اختلاف را جبران کند و امید قهرمانی داشته باشد. ضمن اینکه نباید از تیم ما توقع زیادی داشت.

* چرا نباید توقع داشت؟ سپاهان امسال هزینه خوبی کرده و سرمربی و کادر فنی سرشناسی دارد...

فقط سپاهان هزینه خوبی نکرده و به نظرم هر سال فقط اسم این باشگاه بد در می‌رود، وگرنه فوتبالی‌ها می‌دانند حداقل سه، چهار تیم بیشتر از ما هزینه کرده‌اند و همان‌ها برای این نیم‌فصل رقم‌های عجیب و غریبی پیشنهاد می‌دهند. برخی باشگاه‌ها همین الان برای رضایت گرفتن بازیکنان که ملی‌پوش نیستند، ۱۵ میلیارد پرداخت می‌کنند، در صورتی که چنین کارهایی در سپاهان نمی‌شود، اما در کل حرف من جدا از مسائل مالی است!

* حرف شما چیست؟

هواداران سپاهان همیشه قهرمانی می‌خواهند و حق هم دارند چنین توقعی داشته باشند، اما پس از اینکه سپاهان در چند سال اخیر نتوانست جام بگیرد، امسال تغییر و تحویل زیادی در باشگاه رخ داد و یک سرمربی با دانش اروپایی و کادر فنی کاربلد آمدند و بازیکنان زیادی هم جذب شدند که این تغییر و تحولات، نیاز به زمان دارد تا یک تیم را به قهرمانی برساند. نباید در همین فصل اول توقع داشت سپاهان قهرمان شود؛ هرچند تماشاگران تیم و مردم اصفهان مطمئن باشند تک‌تک بازیکنان سپاهان فقط چشم به قهرمانی دارند و تلاش می‌کنند بهترین نتایج را بگیرند.

* پس یعنی نتایج سپاهان تا اینجا رضایت‌بخش بوده؟

قطعا همینطور است. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید سپاهان امسال نتیجه بدی گرفته است. ما شروع خوبی در جام حذفی داشتیم و در لیگ برتر هم شک نکنید یک تیم گردن کلفت و مدعی خواهیم بود. بازیکنان توانمندی در تیم ما هستند و بالاتر از همه، آقای ساکت و مدیریت باشگاه و کارخانه پشتیبان ما بوده‌اند و کاملا ساختار حرفه‌ای برای تیم فراهم کرده‌اند که این شرایط به موفقیت تیم کمک می‌کند و همه امیدواریم به بهترین نتایج برسیم.

* امسال دو باخت مقابل فولاد و پیکان داشتید که می‌توانستید امتیاز بگیرید. قبول دارید؟

بازی با پیکان واقعا روز بازیکنان سپاهان نبود و خودمان از عملکردمان رضایت نداشتیم؛ هرچند در آن مسابقه هم می‌توانستیم نبازیم ولی در دیدار با فولاد واقعا حق ما باخت و حتی مساوی هم نبود. تیم کاملا شایسته زمین بودیم و بارها موقعیت درست کردیم، اما توپ‌هایمان نرفت ولی در لحظه آخر فولاد یک توپ آورد و همان هم گل شد. البته ما از آن باخت‌ها درس گرفتیم و سعی کردیم نحوه کار دفاعی و بازی خودمان را بهتر کنیم.

* خودتان را شایسته قهرمانی می‌دانید؟

سپاهان همیشه خودش را شایسته قهرمانی می‌داند؛ به ویژه امسال که یک تیم عالی دور هم جمع شدند، اما همانطور که گفتم این تیم یک مقدار نیاز به زمان هم داشت و همین شرایط موجب شد در برخی مسابقات امتیاز از دست بدهد. هرچند الان به هماهنگی خیلی بالایی رسیدیم و بازی به بازی بهتر شدیم و برای قهرمانی می‌جنگیم.

* کار با مورایس چطور است؟

دوست دارم یک روز از شروع تا پایان کار از صحبت‌ها، تمرینات و نحوه رفتار مورایس فیلم گرفته شود و در تلویزیون پخش کنند تا همه بدانند چه مربی با دانش و با سطح بالایی به فوتبال ایران آمده که می‌تواند یک الگو باشد. به نظرم سبک کاری و مدیریت ایشان اگر در فوتبال ما پیاده شود، پیشرفت زیادی خواهیم کرد. از طرف دیگر همه بازیکنان از کار با ایشان لذت می‌برند و هر روز یک نکته جدید یاد می‌گیرند. اطمینان دارم اگر او امسال هم نتواند، فصل بعد سپاهان را قهرمان تحویل می‌دهد. البته همه تلاش ما برای قهرمانی در همین فصل است.

* از شرایط خودت در سپاهان راضی هستی؟

خدا را شکر همه چیز خوب است و هیچ مشکلی وجود ندارد. روز به روز تلاش می‌کنم بهتر از قبل باشم و بتوانم نظر کادر فنی را جلب کنم و نمایش مورد انتظار تماشاگران سپاهان را ارائه دهم.

* فکر نمی‌کنی اگر در ابتدای فصل پرسپولیس را به جای سپاهان انتخاب می‌کردی، الان شرایط بهتری داشتی؟

شرایطی بهتر از سپاهان؟ من در اینجا کاملا خوشحالم و هیچ مشکلی نیست. از هر نظر در سپاهان راحت هستم و برای باشگاه بزرگی بازی می‌کنم.

* پرسپولیس همین حالا هم مشکل مدافع چپ دارد و اگر آنجا می‌رفتی شاید کار راحت‌تری داشتی و این بحث رقابت با نورافکن در سپاهان هم مطرح نبود...

من چهار سال در استقلال و دو فصل در گل‌گهر بازی کردم که هر دو باشگاه بزرگ بودند. خیلی خوب می‌دانم برای بازی در تیم‌های بزرگ باید بهترین عملکردت را داشته باشی و اگر می‌خواهی بازی کنی، باید در همان تمرین رقابت کنی. سپاهان هم از این موضوع مستثنی نیست و من تلاش می‌کنم برای این تیم بزرگ بازی کنم.

* علاقه‌ای به صحبت درباره پیشنهاد پرسپولیس نداری؟

من در سپاهان راضی هستم!

* به‌عنوان سوال آخر؛ شما در آخرین لیستی که دراگان اسکوچیچ برای تیم ملی داد، حضور داشتی ولی با آمدن کارلوس کی‌روش همه چیز برای تو تغییر کرد. به نظرت می‌توانستی در لیست جام جهانی باشی؟

باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت، اما می‌توانست حداقل یک شانس به من بدهد و آنهایی که در لیست اسکوچیچ بودند را برای یکبار هم شده به تمرین بیاورد. اگر بگویم حسرت نرفتن به جام جهانی را نمی‌خورم، دروغ گفتم چون خیلی تلاش کردم با بازی‌هایم در گل‌گهر و سپاهان به تیم ملی برسم که این اتفاق نیفتاد. مورایس و کی‌روش هر دو پرتغالی هستند، اما فرق آنها این است که مورایس من را دید و بازی داد، اما کی‌روش نه. الان هم تمام تمرکزم را روی موفقیت سپاهان گذاشتم و می‌خواهم بهترین روزها را همراه این تیم بزرگ تجربه کنم.

ت ت
کدخبر: 133666 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها