در فرانسه

رئیس فدراسیون به دلیل آزارهای جنسی برکنار شد

 پس از حاشیه‌های فراوان، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه از سمت خود کنار گذاشته شد.

رئیس فدراسیون به دلیل آزارهای جنسی برکنار شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال فرانسه در جلسه اضطراری امروز (چهارشنبه) خود رأی به کنار گذاشتن «نوئل لوگرائت» از سمت ریاست این فدراسیون داد. در این جلسه «فلیپه دیالو» معاون لوگرائت به عنوان رئیس موقت فدراسیون فوتبال فرانسه انتخاب شد.

این اتفاق پس از حواشی گوناگون پیرامون لوگرائت ۸۱ ساله به وقع پیوست؛ از آزار جنسی تا هرج و مرج مدیریتی گرفته تا بر زبان اوردن اظهارات تند علیه زیدان.

البته گفته شده برکناری لوگرائت تا زمان انتشار گزارش جمع‌بندی وزارت ورزش فرانسه درباره عملکرد او خواهد بود اما به‌نظر نمی‌رسد گزارش وزارت نیز چیزی را تغییر دهد و لوگرائت پس از حدود ۱۲ سال باید با پست مدیریتی خود خداحافظی کند.

ماجرا از جایی شدت گرفت که لوگرائت اظهارات تندی را علیه زیدان بر زبان آورد و گفت اگر زیدان برای سرمربی‌گری تیم ملی فرانسه به او زنگ هم بزند، جواب او را نخواهد داد. این اظهارات با واکنش‌های تندی مواجه و او مجبور به عذرخواهی شد.

رسانه‌های فرانسوی پیشتر خبر داده بودند «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه هم به این ماجرای جنجالی ورود کرده و به «میشل پلاتینی» برای هدایت فدارسیون فوتبال فرانسه آماده‌باش داده است.

ت ت
کدخبر: 132860 تاریخ انتشار
منبع ورزش سه
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها