پرسپولیس با رفتن لوکادیا سود کرد!

حمید درخشان سرمربی و کاپیتان پیشین پرسپولیس می‌گوید: نیم فصل دوم اما با نیم فصل اول متفاوت خواهد بود. یک مثلی در فوتبال وجود دارد که می‌گوید دروازه‌ها در نیم فصل دوم کوچک‌تر می‌شود.

پرسپولیس با رفتن لوکادیا سود کرد!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سرمربی و کاپیتان پیشین پرسپولیس معتقد است جدایی یورگن لوکادیا از جهاتی به سود این تیم تمام شده است. حمید درخشان ضمن بیان این مطلب می‌گوید: هرچند یورگن لوکادیا مهره تأثیرگذاری در خط حمله پرسپولیس بود اما به نوعی هم تیم را وابسته به خودش کرده بود. همه توپ‌ها فقط به این مهاجم هلندی ختم می‌شد تا او گل بزند اما در بازی با نساجی مازندران شاهد بهترین نمایش پرسپولیس در نیم فصل اول بودیم. پرسپولیس عالی بازی کرد درحالی که نساجی مازندران هم تیم خوب و یکدستی است که به راحتی تسلیم نمی‌شود. این تمی‌مفت باز نیست اما پرسپولیس آن قدر خوب و هجومی بازی کرد که حریف وادار به شکست سنگین شد.

او ادامه می‌دهد: نکته ای که پس از جدایی یورگن لوکادیا به چشم می‌خورد وحدت، همدلی و یکدستی تیم پرسپولیس است. این تیم دیگر وابسته به یک بازیکن نیست و همه در گلزنی آن مشارکت دارند. شما در دو بازی اخیر دیدید، سینا اسدبیگی، محمد عمری، دانیال اسماعیلی فر و گئورگی گولسیانی گل زدند که جالب توجه بود. این پراکندگی پُست‌ها در گلزنی خیلی خوب و به سود پرسپولیس بوده است.

ستاره اسبق خط میانی پرسپولیس ضمن تعریف و تمجید از محمد عمری یادآور می‌شود: این جوان ۲۲ ساله نشان داد مایه‌های بزرگی را دارد. محمد عمری نه تنها جلوی تیم مدعی گل گهر سیرجان گل زد و عملکرد مطلوبی نشان داد بلکه موفق شد در دو بازی دو گل بزند و نام خودش را سر زبان‌ها بیندازد. پس از این دو بازی همه جا صحبت از محمد عمری است و این هم خوشحال کننده است و هم جای فکر و تأمل دارد. محمد عمری یک جوان است که تازه امسال مطرح شده است و باید خودش، اطرافیانش و به ویژه مدیران و دست اندرکاران باشگاه پرسپولیس مراقب او باشند. غفلت از عمری یا رها کردن این جوان به حال خودش می‌تواند حاشیه را به او نزدیک کند. البته مطمئن هستم یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی آدم با تجربه و سرد و گرم چشیده ای است که به خوبی این موضوع را مدیریت خواهد کرد. خود محمد عمری هم باید بداند جوانانی بسیار مستعد و فوتبالیست‌های فنی به این فوتبال آمدند اما به خاطر یک اشتباه یا حاشیه ای که ساختند محو شدند. بنابراین اولین کسی که باید دلسوز محمد عمری باشد خود محمد عمری است.

شادی گل محمد عمری در دیدار پرسپولیس و نساجی

هافبک تکنیکی پرسپولیس در دهه ۶۰ در خصوص عملکرد خط میانی این تیم نیز عنوان می‌کند: پرسپولیس هافبک‌های خیلی خوبی دارد. هر چند سعید صادقی به تازگی مصدوم شده اما سایر بازیکنان به خوبی جای او را پر کردند. در همین بازی با نساجی مازندران نیز دانیال اسماعیلی فر عالی ظاهر شد و توانست نمایش خوبی به عنوان وینگر راست پس از خروج سعید صادقی از زمین به اجرا بگذارد و دو گل هم زد. سینا اسدبیگی هم تازه به این جمع اضافه شده و با گل راه دوری که به گل گهر زد ثابت کرد شایستگی‌های زیادی دارد. در این خط مهدی ترابی، سروش رفیعی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، امید عالیشاه، سیامک نعمتی و ... هم حضور دارند و دست یحیی گل محمدی در هافبک پُر است. این گروه آن قدر خوب و هماهنگ بازی کرده اند که جدایی یورگن لوکادیا خیلی به چشم نیامد.

درخشان در مورد قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر نیز خاطرنشان می‌کند: پرسپولیس در قیاس با سایر تیم‌های لیگ برتری در نیم فصل اول، فراز و نشیب کمتری داشت و در نهایت هم با قدرت قهرمان و صدرنشین نیم فصل شد. پرسپولیس در نیم فصل اول فقط یک شکست را مقابل تراکتور تبریز تجربه کرد که آن هم به نظر من در شرایط خاصی حاصل شد. شاید اگر ضربه پنالتی مهدی ترابی گل می‌شد نتیجه آن دیدار هم چیز دیگری می‌شد. پرسپولیس در نیم فصل اول بسیار منطقی بازی کرد و حداکثر امتیازات را جمع آوری کرد. ضمن آن که باید از خریدهای خوب پرسپولیس در تابستان گذشته هم یاد کرد. شما زمانی به موفقیت می‌رسید که تیم خوبی بسته باشید. رضا درویش و یحیی گل محمدی لیست بسیار خوبی تهیه کرده و بهترین‌ها را در فصل نقل و انتقالات تابستانی خریداری کردند تا اسب خود را برای قهرمانی زین کنند.

او در ادامه می‌گوید: نیم فصل دوم اما با نیم فصل اول متفاوت خواهد بود. یک مثلی در فوتبال وجود دارد که می‌گوید دروازه‌ها در نیم فصل دوم کوچک‌تر می‌شود. این حرف گزافی نیست چرا که تیم‌های پایین جدولی برای سقوط نکردن می‌جنگند و تیم‌های بالای جدول برای قهرمانی و میانه جدولی‌ها برای کسب سهمیه آسیا و تک رقمی‌ماندن و همین مسابقات را سخت‌تر خواهد کرد. دیگر هیچ حریفی از پیش برنده یا از پیش بازنده نخواهد بود و این موضوع ثابت شده است. پرسپولیس با قهرمانی نیم فصل از اعتماد به نفس و روحیه بالاتری برخوردار شده اما باید با تمرکز و دقت فراوان نیم فصل دوم را آغاز کند. پرسپولیس باید همچون نیم فصل اول از همان هفته شانزدهم باید با قدرت حداکثر امتیازات را جمع آوری کند و چیزی را به قضا و قدر نسپارد. از آن گذشته این تیم با نظر یحیی گل محمدی نیاز به تقویت دارد. عیسی آل کثیر خریداری شده اما او هنوز با گذشته و دوران اوج خود فاصله دارد. کمی‌زمان می‌برد تا عیسی به دوران اوج باز گردد و بنابراین پرسپولیس نیاز به خرید مهاجم دارد.

ت ت
کدخبر: 132237 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها