برزیل 2 - صربستان 0 / برزیل چراغ اول را روشن کرد

تیم ملی برزیل در نخستین دیدارش در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر موفق به شکست صربستان شد.

برزیل 2 - صربستان 0 / برزیل چراغ اول را روشن کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ در ورزشگاه لوسیل تیم‌های ملی برزیل و صربستان در دیداری از گروه H جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر با قضاوت علیرضا فغانی به مصاف هم رفتند که سلسائو این دیدار را با نتیجه ۲-۰ برد.

بازی را برزیل طبق انتظار طوفانی شروع کرد و فرصت‌های خوبی هم نیمه نخست به‌دست آورد. با این حال سلسائو از این موقعیت‌ها استفاده نکرد و صربستان هم که در لاک دفاعی بود از ضدحمله‌هایش بهره‌ای نبرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یابد.

در ابتدای نیمه دوم ریچارلیسون می‌توانست در موقعیت تک‌به‌تک به صرب‌ها گل بزند که وانیا میلینکوویچ ساویچ ضربه‌اش را گرفت. دقیقه ۶۰ شوت زیبای الکس ساندرو به تیر دروازه برخورد کرد تا همچنان برزیل در گلزنی ناکام باشد، اما فقط ۲ دقیقه بعد و در دقیقه ۶۲ حرکت نیمار، شوت وینیسیوس و در ریباند ضربه ریچارلیسون گل نخست سلسائو را به ارمغان آورد. دراگان استویکوویچ با به زمین فرستادن دوشان ولاهوویچ و دارکو لازوویچ برای جبران تاکتیک تیمش را عوض کرد. اما باز هم برزیل بود که با هنرنمایی ریچارلیسون به گل دیگری رسید. استپ و ضربه قیچی‌وار و زیبای این بازیکن در دقیقه ۷۴ گل دوم خودش و تیمش را به ثبت رساند. 

برزیل بعد از زدن گل دوم هم دست‌بردار نبود و می‌توانست گل‌های دیگری هم بزند، ولی این اتفاق نیفتاد تا با همان برد یک گله کار را تمام کنند. برزیل با تفاضل گل بهتر نسبت به سوئیس صدرنشین گروه H شد.

ت ت
کدخبر: 123365 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها