جانشین رییس پناهنده رسما مشخص شد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: رئیس فدراسیون بوکس، تیم جوانان که در رده سنی حساسی قرار دارد و وابسته به خانواده‌هایشان است را در کشور دیگری رها کرد تا به اهداف شخصی و نادرست خود برسد.

جانشین رییس پناهنده رسما مشخص شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بوکس، مجمع فوق‌العاده فدراسیون بوکس امروز (سه‌شنبه اول آذرماه) با ریاست سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و حضور علیرضا پاکدل نماینده کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان، علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت، سیامک صالحی نایب رییس و حمید قبایی‌زاده دبیر فدراسیون بوکس، روسای هیات‌های استانی و دیگر اعضای مجمع در سالن «استاد فارسی» کمیته ملی المپیک برگزار شد. در این مجمع، ۳۲ عضو حضور داشتند که رای به برکناری حسین ثوری دادند و سیامک صالحی نایب رییس فدراسیون بوکس طبق اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی اداره فدراسیون را برعهده گرفت.

سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در این مجمع با اشاره به اتفاق پیش‌آمده گفت: به دلیل اتفاق عجیبی که در ورزش کشور بی‌سابقه بود و به درخواست اعضا، این مجمع تشکیل شد. مجمع مهم‌ترین رکن تصمیم‌گیری است و تصمیم هایی که در مجمع گرفته می شود، حکم قانون را دارد.

وی افزود: در تمامی منشورهای ورزشی تاکید شده سیاست از ورزش جداست و نباید مدیریت‌های ورزشی در مسائل سیاسی ورود کنند. جدا از این مسائل، باید بگویم باعث تاسف است که او تیم ملی جوانان که در رده سنی حساسی قرار دارد و وابسته به خانواده‌هایشان است را در کشور دیگری رها کرد تا به اهداف شخصی و نادرست خود برسد.

پولادگر خاطرنشان کرد:

 امروز در کنار یکدیگر جمع شدیم تا برای آینده این رشته ورزشی که یکی از امیدهای کسب مدال در بازی‌های آسیایی است، تصمیم گیری کنیم. بچه‌های بوکس نباید به خاطر تصمیم نادرست یک فرد لطمه بخورند. مبنا بر این است برای عزل فرد منتخب و تعیین تکلیف تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی رای‌گیری کنیم. طبق اساسنامه تا زمان تعیین سرپرست، مسئولیت اداره فدراسیون با نایب رییس است. قرار نیست هیچ اتفاقی برای این رشته بیفتد و تزلزلی در زحمات ورزشکاران ایجاد شود. تیمی که این فرد رها کرده بود را با شرایط سخت و پرواز جداگانه به ایران بازگرداندیم تا آسیبی نبیند چرا که سرمایه‌هایمان همین ورزشکاران هستند و وظیفه ما صیانت و حفاظت از آنهاست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت:

 ان‌شاءالله فعالیت این رشته تداوم داشته باشد و در رویدادهای پیش رو و امور جاری فدراسیون هیچ خللی ایجاد نشود. در واقع مبنای تشکیل مجمع فوق العاده این بود تا رای به برکناری فردی دهند که به بدیهی‌ترین وظایف خود که مجمع بر عهده‌اش گذاشته و امانت دست او بود، عمل نکرد. قطعا فردی به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب می‌شود که از خانواده بوکس یا آشنا با این رشته باشد تا بتوانیم کمک کنیم که فدراسیون از این بحران گذر کند.

ت ت
کدخبر: 122939 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها