نگاهی به نسخه جدید «کی‌روش»؛ آرام و سازش‌گر

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با روحیاتی متفاوت نسبت به دوره اول حضورش در فوتبال ایران به تهران بازگشته است.

نگاهی به نسخه جدید «کی‌روش»؛ آرام و سازش‌گر
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کارلوس کی روش حدود یک دهه قبل بود که کارش را در فوتبال ایران آغاز کرد و توانست عملکرد خوبی را هم از خود به‌جای بگذارد و 2 صعود متوالی به جام جهانی 2014 و 2018 و تغییر نسل در تیم ملی از جمله دستاوردهای سرمربی پرتغالی در فوتبال ملی ایران بود اما نقطه منفی کی‌روش، رفتار او در قبال مدیران فدراسیون فوتبال و حتی سرمربیان لیگ برتری بود که به شدت او را زیر تیغ انتقادات می‌برد.

تعامل با رسانه‌ها

کی‌روش در بازگشت دوباره‌اش به فوتبال ایران سعی داشته تا رفتارهای گذشته‌اش را تکرار نکند و به نوعی با خُلق و خویی متفاوت به تهران بازگردد. یکی از نکات جالب‌توجه درباره سرمربی تیم ملی فوتبال ایران این است که او در آستانه جام جهانی تعاملی خوبی با رسانه‌ها دارد و حضور اصحاب رسانه در تمرینات تیم ملی و برخورد گرم و صمیمی سرمربی پرتغالی نشان می‌دهد که کارلوس کی‌روش برخلاف دوره قبلی، این‌بار رویه‌ای متفاوت در مقابل رسانه‌ها دارد.

درهایی که دیگر بسته نیست!

تمرینات تیم ملی این روزها در حال برگزاری است و میهمانان زیادی در روزهای گذشته از نزدیک نظاره‌گر عملکرد شاگردان کارلوس کی‌روش بوده‌اند و خبری از برگزاری تمرینات پشت درهای بسته نبوده و سرمربی تیم ملی نشان داده که در آستانه جام جهانی قصد دارد تا وفاق و همدلی را در مجموعه داخل تیم و البته حامیان بیرونی تیم ملی ایجاد کند و چهره خندان و رفتار خوب کی‌روش در قبال میهمانان ویژه تمرینات تیم ملی که همگی از پیشکسوتان فوتبال ایران هستند، از جمله دیگر رفتارهای متفاوت سرمربی پرتغالی نسبت به دوره اول حضورش است.

آشتی‌کنان بعد از یک دهه

کارلوس کی‌روش در روزهای گذشته یکی از اتفاقات عجیب چند سال اخیر فوتبال ایران را رقم زد. او که حدود یک دهه قبل و بعد از اختلاف به‌وجود آمده با مهدی رحمتی، خداحافظی موقت او از تیم ملی را نپذیرفت و برای همیشه روی نام رحمتی خط قرمز کشید تا این دروازه‌بان باتجربه شانس حضور در جام جهانی را از دست بدهد، حضور شاگرد سابقش در تمرین تیم ملی را پذیرفت و استقبال بسیار گرمی از مهدی رحمتی داشت. مهدی رحمتی که به منظور حمایت از تیم ملی در تمرینات حضور پیدا کرده بود، در آغوش کارلوس کی‌روش قرار گرفت و برخورد گرم و بسیار صمیمی طرفین نشان می‌داد که گویا کدورت‌ها و اختلافات به‌دست فراموشی سپرده شده و سرمربی پرتغالی تیم ملی برای به موفقیت رسیدن تیمش در جام جهانی، بنا را بر همدلی و وفاق گذاشته است.

رابطه صمیمی با مدیران فدراسیون و سرمربیان لیگ

کارلوس کی‌روش در دوره اول حضورش در فوتبال ایران در شرایطی مورد نقد قرار می‌گرفت که مهم‌ترین انتقادات از او درباره نحوه رفتارش با مدیران فدراسیون فوتبال و البته سرمربیان لیگ برتری بود. بسیاری از کارشناسان، کی‌روش را متهم می‌کردند که او نگاه از بالا به پایین دارد و همین نگاه او باعث شده تا ادبیات تندی را درباره مسئولان فدراسیون و البته سرمربیان لیگ برتری به کار ببرد و با آن‌ها اختلاف داشته باشد.کی‌روش در دوره حضورش در تیم ملی اختلاف بسیار شدیدی با سرمربی وقت پرسپولیس (برانکو ایوانکوویچ) داشت اما در دوره جدید، هم رفتار سرمربی تیم ملی در قبال مسئولان فدراسیون فوتبال تغییر و تعامل خوبی با آن‌ها دارد و هم نسبت به سرمربیان لیگ برتر او تغییر موضع داده و بارها از آن‌ها بابت همکاری با تیم ملی تشکر کرده است. چهره‌هایی نظیر ریکاردو سا پینتو، قربان بردیف، مجتبی حسینی و مهدی رحمتی از جمله نفراتی هستند که با حضور در کمپ تیم‌های ملی با سرمربی پرتغالی تیم ملی ملاقات کرده‌اند.سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امیدوار است با تغییر رویه‌اش بتواند شرایط را به سود تیم ملی تغییر بدهد و با جذب حمایت حداکثری پیشکسوتان، مدیران فدراسیون و البته سرمربیان لیگ برتری، تیم ملی به دور از حاشیه و با همدلی بتواند عازم جام جهانی 2022 قطر شود و حواشی حضور در جام جهانی 2018 روسیه و درگیری‌های کی‌روش و برانکو تکرار نشود.

ت ت
کدخبر: 120472 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

عملکرد کی روش در جام جهانی را چگونه می بینید؟
پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها