بازیکن مورد علاقه مجیدی، عزیزدل ساپینتو شد!

بهترین بازیکن بازی استقلال و نساجی چه کسی بود؟

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ برای پیدا کردن جواب این سوال رفتن به سراغ آمار بازی و زنندگان گل و پاسورها شاید کمک زیادی نکند. بهترین بازیکن این بازی فقط یک پاس‌گل را به نام خودش ثبت کرده است اما بالاتر از بقیه بازیکنان عنوان بهترین را از آن خود کرده است. آرش رضاوند براساس نمرات متریکا با نمره ۸.۱۳ با فاصله زیاد با پیمان بابایی بهترین بازیکن میدان شد. این عنوان اما چرا به هافبک آبی‌ها رسید؟ هافبک مورد علاقه فرهاد مجیدی که فصل گذشته بعد از متحمل شدن انتقادات زیاد مجبور به جدایی موقت شد و این فصل گویا آماده‌تر از قبل به تیم سا پینتو بازگشته است.در ۲ بازی اول که یکی با باخت سنگین مقابل سپاهان و دیگری با برد مقابل ملوان همراه بود رضاوند حدود ۲۰ دقیقه در زمین حضور داشت و در ترکیب اصلی قرار نگرفت. بازی با مس کرمان اولین حضور او در ترکیب اصلی بود که فقط ۲ شوت ثبت کرد و دقیقه ۷۰ هم تعویض شد. نیمکت‌نشینی در بازی بعدی و اولین بازی خوب او در مقابل پیکان انجام شد که البته ثمری نداشت و استقلال مساوی بدون گل را تجربه کرد. احتمالا همان بازی خوب اما به حضور او در ترکیب اصلی مقابل نساجی انجامید تا این بازیکن بعد از مدت‌ها ستاره آبی‌پوشان شود. 

۴ پاس کلیدی، ۹ نبرد موفق، ۲ خطای متحمل‌شده، بالای ۹۰ درصد پاس صحیح، ۶ شوت به سمت دروازه او را در تمام فاکتورهای بازی در میان بازیکنان برتر و یا دوم هر بخش قرار داد. عملکردی که در نهایت به بالاترین نمره بازی ختم شد. این نمره البته فقط به خاطر کمیت به شماره ۸۸ آبی‌ها اختصاص نیافته است. او در کیفیت این بخش‌ها هم عملکرد خوبی داشت. پاس‌های صحیح او اکثرا پاس‌های طولی و رو به جلویی بود که به حملات پرتعداد استقلال بسیار کمک کرد. پاس‌های کلیدی با کیفیت که اگر بی‌دقتی مهاجمان آبی نبود شاید به هت‌تریک او در پاس گل می‌انجامید. متوقف شدن با خطا در مناطق خطرناک که باز هم موقعیت‌هایی را نصیب شاگردان سا پینتو کرد. علاوه بر تمام این آمار هجومی، ۴ عملکرد دفاعی این هافبک را به چهارمین بازیکن برتر دفاعی تیمش هم تبدیل کرد تا درخشش او تکمیل شود. 

رضاوند پیش از این هم نشان داده که در بعضی از بازی‌ها می‌درخشد و به یکباره افت می‌کند. سرمربی پرتغالی امیدوار است که این بار این هافبک طراح به همین روند ادامه بدهد و به اتفاقات و حاشیه‌های فصل گذشته دچار نشود. در این بازی مثلث جعفر سلمانی، آرش رضاوند و مهدی قایدی، جناح چپ آبی‌ها را مقابل نساجی حسابی خطرناک کرد. البته محمد محبی از جناح راست هم در این میان گاهی به این مثلث اضافه می‌شد تا مربع شکست نساجی را تشکیل بدهند.

ت ت
کدخبر: 109779 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها