کشتی فرنگی قهرمانی جهان۲۰۲۲

کشتی فرنگی قهرمانی جهان۲۰۲۲

نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران با شکست مقابل نایب قهرمان جهان از گرجستان از رسیدن به فینال رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان بازماند.

به گزارش مُنیبان؛ در ادامه رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، علیرضا نجاتی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان، در دیدار نیمه نهایی برابر لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان ۲۰۲۱ به میدان رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۲ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. نجاتی با این باخت راهی دیدار رده‌بندی شد و فردا شب(دوشنبه) برای کسب مدال برنز به روی تشک خواهد رفت.

 نجاتی پیش از این در دور نخست مقابل احمت اویار از ترکیه ۵ بر صفر به برتری رسید. وی سپس برابر عبدالمحمد پاپی، فرنگی کار سابق ایران که در حال حاضر برای کشور آلمان مسابقه می‌دهد، به روی تشک رفت و در شرایطی که تا ۱۰ ثانیه مانده به پایان مبارزه ۴ بر ۳ عقب بود، ۴ امتیاز گرفت و در نهایت با نتیجه ۷ بر ۴ به برتری رسید. نجاتی در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل ویکتور سیوبانو دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۱ از مولداوی ۵ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

محمدرضا گرایی در ۶۷ و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم، دیگر نمایندگان ایران در ۴ وزن دوم هستند که تا دقایقی دیگر در مرحله نیمه نهایی به ترتیب مقابل جونی ختسوریانی از گرجستان و آرتور الکسانیان از ارمنستان به روی تشک می‌روند.

پژمان پشتام دیگر نماینده ایران در ۴ وزن دوم در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم مقابل فیلکاچوف از دانمارک ۵ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

همچنین در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست و در وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده برای کسب مدال برنز امشب یکشنبه برابر علی چنگیز از ترکیه قرار می‌گیرد.

پیش از این روز گذشته پویا دادمرز در ۵۵ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در ۷۲ و محمد علی گرایی در ۷۷ کیلوگرم از دور مسابقات حذف شدند.

 

 

ت ت
کدخبر: 109025 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها