دفاع عجیب بعضی ملی‌پوشان از نامزد جنجالی؛ تیم ملی قربانی «تاج و تخت»

بعد از دو دستگی تیم ملی بخاطر موضوع انتخاب سرمربی، حالا بازیکنان وارد دعوای انتخاب رئیس فدراسیون شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، انتشار استوری بعضی از بازیکنان تیم ملی درباره انتخابات ریاست فدراسیون، می‌تواند شروع دودستگی تازه‌ای در اردوی ایران باشد. چند هفته قبل، ماجرای ابقا یا اخراج دراگان اسکوچیچ، اولین جرقه این دو دستگی را زد. بعضی بازیکنان تیم ملی قصد حمایت از اسکوچیچ را داشتند و بخش دیگری از بازیکنان، روبروی آن‌ها قرار گرفتند. همان زمان، انتقادات زیادی از دخالت بازیکنان در موضوع انتخاب سرمربی ایران شد. حالا تعدادی از آن‌ها، قدم بلندتری برداشته‌اند و در حمایت از یک کاندیدای ریاست فدراسیون، استوری منتشر کرده‌اند. آن‌ها در استوری‌های‌شان، اسمی از این کاندیدا نیاوردند و مخاطب صحبت‌های‌شان، دو نماینده مجلس بودند. دو نماینده‌ای که در مخالف سرسخت این کاندیدا هستند.

قدم‌های آهسته

پرونده ویلموتس، یکی از عجیب‌ترین پرونده‌های تاریخ فوتبال ایران است که کاندیدای محبوب این بازیکنان، مهدی تاج، عامل اصلی آن بود. همین پرونده هم باعث کنار رفتن او از فوتبال شد. رفتن پرونده به CAS اما، بهانه‌ای شد تا او دوباره در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کند و امیدوار باشد با پیروزی در این دادگاه، بتواند ورق را به نفع خودش برگرداند. ایران در CAS پیروز شد اما در نهایت،‌ حضور کوتاه ویلموتس و دستیارانش در ایران هزینه‌ای حدودا 6 میلیون یورویی روی دست فدراسیون گذاشت. هزینه‌ای که بخاطر بخشی از آن، ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس مصادره شد. حالا عاملان این پرونده تقریبا 200 میلیارد تومانی، بخاطر کمتر شدن رقم بدهی ایران در نقش برنده خودشان را جا زده‌اند.

پرونده قضایی

قرارداد عجیب ایران با ویلموتس، فقط ابعاد ورزشی نداشت. ارزش مالی مربیان، در فوتبال موضوع پنهانی نیست و دستمزدی که ایران به ویلموتس داد،‌ بسیار بیشتر از قراردادهای قبلی و بعدی او بود. این پرونده، در نهادهای قضایی و مجلس هم دنبال شد. فارغ از نتایج ویلموتس، مشخص نبود چرا فدراسیون با این مربی، قراردادی چند برابر ارزش واقعی او بسته است. پیگیری ماجرا، تا زمان مشخص شدن رای نهایی پرونده در دادگاه CAS متوقف ماند و حالا، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، وعده بررسی آن در سازمان بازرسی کل کشور را داده است. موضوعی که می‌تواند ابعاد تازه‌ای، از قرارداد عجیب و پرابهام ویلموتس را روشن کند.

استفاده از ستاره‌ها

آخرین قدم کاندیدای فدراسیون، استفاده از ستاره‌های تیم ملی بود. ستاره‌هایی که مدتی قبل، وارد چالش با هم بر سر انتخاب سرمربی تیم ملی شدند و این بار، پستی در حمایت از یک کاندیدای فدراسیون منتشر کردند. متن پست گروهی از بازیکنان، انتقاد دخالت از سیاسیون در فوتبال بود. موضوعی که تقریبا تمام اهالی فوتبال هم، با آن موافق هستند. نام بردن از دو نماینده مخالف این کاندیدا اما، نشان می‌داد هدف اصلی، حمایت از مهدی تاج در برابر انتقادات درباره پرونده ویلموتس است. کاندیدایی که شاید، در نهایت نتواند بخاطر پرونده‌های جنجالی وارد انتخابات فدراسیون شود اما از هر روشی، برای پس گرفتن صندلی‌اش استفاده می‌کند. حتی اگر این روش، آسیب زدن به تیم ملی و روبروی هم قرار دادن بازیکنان آن باشد. احتمالا این متن عامل یک دودستگی جدید خواهد شد، چرا که بازیکنان حامی اسکوچیچ آنرا منتشر نکردند. سردار آزمون هم پس از انتشار آنرا حذف کرد.

ت ت
کدخبر: 101244 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها