آقای تاج؛ اگر دستور دهند با شلغم قرار ببندید، می بندید؟

مهدی تاج در پاسخ به درخواست معاون حقوقی وزیر ورزش برای محاکمه عوامل دخیل در قرارداد ویلموتس، ادعا کرد "کسی که ویلموتس را معرفی کرده محاکمه کنید" اگر چه او با این پاسخ سعی کرد با فرافکنی بار مسوولیت را از روی دوش خود بردارد اما در همین مصاحبه تلویزیونی دیروز حرف هایی زد که نشان می دهد بحث توصیه، بحث انحرافی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، "کسی که ویلموتس را معرفی کرده محاکمه کنید" این جمله ای است که مهدی تاج در پاسخ به درخواست محاکمه او توسط معاون حقوقی وزارت ورزش گفت، این پاسخ رئیس سابق فدراسیون فوتبال در حالیست که او در همین مصاحبه ابتدا گفت که کمیته فنی فدراسیون معتقد بود در چنین شرایطی مربی بلژیکی بیشتر به درد فوتبال ایران می خورد و بعد هم تاکید که همه اعضای هیئت رئیسه روی استخدام ویلموتس متفق القول بودند و از قرارداد او دفاع می کنند.

اما موضوع معرفی ویلموتس توسط وزارت ورزش وقت به نامه ای برمی گردد که یک موسسه ایرانی هلندی به وزیر ورزش می نویسد و در آن سه گزینه به نام های لوپتگی، هروه رنار و ویلموتس را معرفی می کند. وزیر وقت ورزش در هامش این نامه برای مهدی تاج می نویسد: "بررسی و اقدام"، همه آنهایی که با نامه نگاری های اداری آشنا هستند می دانند که این متنی که در هامش این نامه نوشته شده به معنای پیگیری قطعی نیست بلکه ارجاع یک درخواست یا پیشنهادی است و تصمیم نهایی به مجموعه تصمیم گیر واگذار شده، حالا اگر تاج روی هامش وزیر وقت اقدام به عقد قرارداد با ویلموتس کرده، اولا چرا با رنار یا لوپتگی به توافق نرسیده، ثانیا اگر مبنای استخدام ویلموتس، نامه موسسه ایرانی- هلندی بوده چرا از طریق آن موسسه پیش نرفته است، مگر نه این است که همان موسسه بعدها در بیانیه ای اعلام کرد اگر از طریق آن پیش می رفتند با مبلغی به مراتب پایین تر می توانستند قرارداد ببندند؟

بیانیه مرکز تجاری فرهنگی ایران هلند

بیانیه مرکز تجاری فرهنگی ایران هلند

نکته مهمتر اما اینها نیست، فدراسیون فوتبال استقلال دارد، کما اینکه در موضوعی مثل بازنشستگی، مهدی تاج در دیدار با علی لاریجانی، رئیس وقت مجلس شورای اسلامی، با استناد به همین موضوع و البته نهادغیردولتی بودن فدراسیون فوتبال، مجوز ادامه کار خودش و همکارانش را گرفت، حالا بر فرض محال، آیا این فدراسیون که مستقل است و هر اقدام کوچکی خارج از این فدراسیون با چوب تعلیق پس زده می شود، اگر از طرف وزیر یا هر فرد و مسوول دیگری دستور بگیرد که مثلا با "شلغم" قرارداد ببندد آیا زیربار این دستور می رود؟ اگر آقای تاج چنین شخصیتی دارد (که معتقدیم اینگونه نیست) پس چرا مجددا کاندیدای ریاست فدراسیون شده؟ کسی که بیرون از حوزه مسوولیتش دستور بگیرد و آن را اجرایی کند آیا صلاحیت حضور در ریاست فدراسیون را دارد؟

واقعیت اتفاقا همانی است که مهدی تاج گفت؛ هم براساس نظر کارشناسی کمیته فنی و هم بر اساس رای هیئت رئیسه، با ویلموتس قرارداد بسته اند، اگر قرار باشد پاسخگویی هم وجود داشته باشد باید کسانی پاسخ دهند که براساس نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی در شرایطی که ایران تحریم بود و فیفا دو هفته پیش از عقد قرارداد به فدراسیون اطلاع داده بود که نمی تواند پولی پرداخت کند، اقدام به عقد قرارداد با ویلموتس کرده اند.

کدخبر: 100023 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین
  • شرکت «آذرسل تلکام» شبکه اپراتور تلفن همراه در این کشور اعلام کرد: براساس گزارش واحد امنیت اطلاعات و ارتباطات در مرکز…