اثری تازه از نشر سرو منتشر شد

کتاب «دایی» اثر تازه و خواندنی از انتشارات سرو است که در این کتاب مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی پور توسط حسن شیردل و حسین شیردل مصاحبه و تدوین شده است.

اثری تازه از نشر سرو منتشر شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتاب «دایی» اثر تازه و خواندنی از انتشارات سرو است که در این کتاب مجموعه خاطرات رزمنده ایثارگر علی یحیی پور توسط حسن شیردل و حسین شیردل مصاحبه و تدوین شده است.

هیچ کس دلش نمی‌خواهد شخص دیگری خاطرات او را بخواند اما اگر این خاطرات به اندازه‌ی کافی جذاب باشند و اطلاعات تجربیات ما برای دیگران مفید باشد، ارزش این را دارد که تجربیات شخصی و دست‌نوشته‌هایمان را در معرض دید و قضاوت دیگران قرار دهیم. یکی از بهترین راه‌های خواندن تاریخ، تجربه آن از دیدگاه دیگران و دیدن دنیا با چشم‌ها و کلمات افراد دیگر است.

در این میان خاطرات و نوشته‌های رزمندگان دوران پرافتخار 8 سال دفاع مقدس برای نسل جوانی که آن دوران را به چشم خویش ندیده اند بسیار جذاب و خواندنی است. کتاب «دایی» یکی از همین خاطره‌نگاری‌های جذاب و خواندنی از دوران دفاع مقدس که می‌تواند مقبول نظر مخاطبین این حوزه بیفتد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «به دایی گفتم: دایی با این عملیاتی که ما انجام دادیم، بعد از جنگ، مارو روی سر خودشون نگه می دارن و حلوا حلوا می کنن، نه؟ حرفم تمام نشده بود که دایی زد پس کله ام. گفت: مرد حسابی به جای اینکه دعا کنی ما تو جنگ شهید بشیم داری فکر می کنی که بعد از جنگ برای ما چه کار می کنن؟ سری تکان داد و ... یاد آن صحنه که می افتم می ببینم دایی هنوز دارد از سر افسوس سرتکان می دهد. به این فکر می کنم که آن ها به چه چیزی فکر می کردند و دغدغه ما از همان روزها چه بود! او داشت آینده را می دید و آرزوی شهادت می کرد؛ اما من آینده ام را زنده می دیدم. آن ها تاریخ را ورق زده بودند و به انتهای کتاب زندگی رسیده بودند و ما هنوز در صفحه اول کتاب تاریخ بودیم...»

گفتنی است موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در سال های اخیر همواره سعی کرده تا در باب تبیین فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس و مقاومت قدم های موثری بردارد. مجموعه انتشارات موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با حمایت و پشتیبانی از هنرمندان متعهد و خوش ذوق انقلابی و جوان، کتاب های فاخری را در حوزه ادبیات پایداری و دفاع مقدس به بازار نشر عرضه کرده است. یکی از این آثار کتاب « دایی » نوشته  حسن شیردل و حسین شیردل است.

ت ت
کدخبر: 133696 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها