خطیب نماز جمعه اردبیل:

ما امام جمعه فرد شراب خوار هم هستیم

خطیب نماز جمعه اردبیل گفت: امام جمعه، امام جمعه همه کس است؛ امام جمعه فرد شراب خوار هم هست.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، آیت الله سید حسن عاملی در حاشیه تجدید میثاق ائمه جمعه با آرمان های امام، با اشاره به اینکه امام خمینی(س) فرموده «ائمه جمعه، ائمه جماعت، روحانیون محترم، اینها باید توجه به این معنا داشته باشند که اینها پدرهستند از برای ملت. اینها با مردم باید سمت پدری داشته باشند، اینها با مردم باید رفتارشان رفتار پدرانه باشد»(صحیفه امام، جلد 19، صفحه 250) اظهار داشت: وصف حضرت ختمی مرتبت فرمودند «انا و علی ابوا هذه الامة»؛ یعنی من و علی(ع) پدر این امت هستیم. عنوان «پدر» اقتضایش این است که نسبت به تمام اعضای خانواده نظر یکسان داشته باشد؛ درد آنها را درد خودش بداند، در سختی ها خودش و در خوشی ها آنها را مقدم کند. همچنان که پیامبر(ص) ما این طور بود.

وی ادامه داد: وقتی کسی «پدر» شد باید همه را زیر بال و پر خودش بگیرد؛ و به این جناح و آن جناح ملحق نشود. امام جمعه نباید کار جناحی کند. منویات مقام معظم رهبری باید نصب العین او باشد و طوری عمل کند که هر دو جناح برای مشورت سراغ امام جمعه بیایند. الآن در شهر ما، هر دو جناح چپ و راست با ما مشورت می کنند. یعنی ما را امین و خیرخواه خودشان دانسته اند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تأکید کرد: امام جمعه نباید فحش بگوید، طرد کند و عصبانی شود و امام جمعه نباید نسبت به این طایفه و آن طایفه تند شود. امام جمعه، امام جمعه همه کس است؛ امام جمعه فرد شراب خوار هم هست. بنابر این امام جمعه باید از این جهت همه را زیر بال و پر خودش بگیرد؛ حتی کسانی که عنادی دارند این وثوق را داشته باشند که از امام جمعه طلب خیرخواهی کنند.

وی افزود: انواع گروه هایی که عناوین سیاسی دارند یا ملتی هستند، یعنی ناسیونالیسم و ملی گرا هستند، با ما مشورت می کنند. یعنی دفتر امام جمعه باید برای همه اقشار ملجأ و پناهگاه باشد. اگر این طور عمل کرد، یک امام جمعه آرمانی است.

منبع: خبرآنلاین

کدخبر: 99600 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از یورش اف‌بی‌آی به خانه‌اش در فلوریدا در هفته گذشته که ظاهراً به دنبال اسناد طبقه‌بندی شده…