منصور علی زارعی: به دولت هشدار می‌دهم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: من به دولت هشدار می دهم که حواستان به تولید داخل باشد و نکند که مانند گذشته کشاورزان برنجکار اولین قربانیان این میدان باشند و واسطه گران و وارد کنندگان، سودشان چندین برابر تولیدکنندگان باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، منصور علی زارعی در جلسه امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به دولت اظهار کرد: در شرایط اقتصادی امروز کشور در زمینه تامین غذای سالم و کافی برای مردم عزیز حواس‌مان باشد که برابر تجربه، همانند دولت‌های گذشته سراسیمه به سمت واردات نرویم.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: این روزها موضوع واردات برنج مطرح است که گویا برای مسئولین بهترین راه حل، واردات است؛ من به دولت هشدار می دهم که حواستان به تولید داخل باشد و نکند که مانند گذشته کشاورزان برنجکار اولین قربانیان این میدان باشند و واسطه گران و وارد کنندگان، سودشان چندین برابر تولیدکنندگان باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت وظیفه دارد به گونه ای سیاستگذاری و محاسبه نماید که تولیدکنندگان برنج با افزایش هزینه های تولید و همچنین برنج وارداتی، متضرر نشوند و امنیت غذایی کشور سیاه نشود. دولت موظف است قانون ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت یعنی از مرداد تا آبان را رعایت کند.

زارعی در تذکر دیگری خطاب به رئیس سازمان محیط زیست گفت: نامه‌ شما به رئیس جمهوری در خصوص لغو استقرار صنایع بزرگ در استان‌های شمالی توجیه منطقی ندارد؛ شما موظف به ارزیابی های زیست محیطی برای استقرار صنایع هستید.

وی ادامه داد: در شرایطی که بخش قابل توجهی از اراضی شمال کشور شرایط استقرار صنایع بزرگ را دارا هستند، چرا احداث سد فینسک که دارای ارزیابی زیست محیطی از بین مراجع ذیصلاح نیست، متوقف نمی‌شود؟

نماینده ساری در پایان در تذکری به وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خاطر نشان کرد: ضروری است که گزارشی مبسوط در خصوص اقدامات و هزینه‌های انجام شده برای مازندران و ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اکو ارائه دهند و به طور شفاف اثربخشی این اقدامات را اعلام نمایند.

منبع: ایسنا

کدخبر: 99523 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین