سوال حاشیه‌ای نماینده مجلس درباره کنکور اخیر

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشو گفت: آمار قبولی‌های کنکور در تهران نشان می دهد که ۸۱ درصد قبولی‌ها متعلق به طبقه بالا شهر بوده و کمتر از ۲۰ درصد متعلق به دانش‌آموزان پایین‌ شهر تهران است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار قبولی‌های کنکور در تهران نشان می دهد که ۸۱ درصد قبولی‌ها متعلق به طبقه بالا شهر بوده و کمتر از ۲۰ درصد متعلق به دانش‌آموزان پایین‌ شهر تهران است که این یک ناعدالتی آموزشی بوده و باید وزارت آموزش و پرورش پاسخ دهد که چرا امکانات در اختیار دهک‌های پایین جامعه قرار ندارد.

وی افزود: با این وضعیت دانش‌آموزان دهک‌های پایین جامعه نتوانستند در کنکور قبول شده و آن‌ها پست و مسئولیت را در آینده در دست نمی‌گیرند و مسئولیت‌ها تنها به دهک‌های بالای جامعه می‌رسد. حال اینکه محرومان و شهید داده‌ها همگی در طبقه پایین‌شهر تهران هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: دانش‌آموزان طبقه پایین شهر به دلیل نداشتن پول نتوانستند در کلاس‌های تقویتی کنکور شرکت کنند و قبول نشدند و این وضعیت برای طبقه بالاشهر برعکس بوده است و این ناعدالتی است. وزارت آموزش و پرورش باید درباره کمبود امکانات آموزشی پاسخ دهد و این وضعیت سامان پیدا کند.

منبع:ایسنا

 

ت ت
کدخبر: 99402 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها