چرا مذاکرات به نتیجه نمی رسد؟

یک تحلیلگر سیاسی گفت: آقای باقری سال ۱۳۹۵ در فضا بود و حرف های فضایی می زد اما آقای باقری ۱۴۰۱ پاهایش روی زمین است یعنی الان می داند چه باید بگوید و چه نباید بگوید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، منصور حقیقت‌پور درباره عملکرد علی باقری در جریان مذاکرات برجامی گفت: تیم مذاکره کننده ایران فاقد یک سخنگوی رسمی است، از این رو ، می طلبد یک فرد آگاه به مسائل سیاسی، امنیتی و رسانه ای مسئولیت سخنگویی هیأت مذاکره کننده ایران را برعهده بگیرد تا در مقاطع لازم درباره موضوعات مطروحه اطلاع رسانی انجام دهد.

وی درباره انتظار گزارش‌دهی تیم مذاکره‌کننده به مردم و مجلس، افزود: تیم مذاکره کننده زیر نظر شورای عالی امنیت ملی عمل می کند. در زمان مجلس نهم نیز که مذاکرات برجامی در جریان بود، آقایان مذاکره‌کننده دولت آقای روحانی به مجلس می آمدند و در سطحی به نمایندگان گزارش می دادند ولی از مجلس راهبرد و توصیه قبول نمی کردند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره به نتیجه نرسیدن گفتگوهای احیای برجام و بالارفتن حجم انتقادها به علی باقری، اظهار کرد: آقای باقری سال ۹۵ با آقای باقری ۱۴۰۴ فرق دارد. آقای باقری سال ۱۳۹۵ در فضا بود و حرف های فضایی می زد اما آقای باقری ۱۴۰۱ پاهایش روی زمین است یعنی الان می داند چه باید بگوید و چه نباید بگوید.

وی افزود: آقای باقری الان می داند که اگر حرفی بزند باید در مذاکرات آن را عملی کند بنابراین نمی تواند شعار بی پایه بدهد و بعد هم از کنارش بگذرد بلکه باید رو به روی طرف مقابل بنشیند و محاجه کند تا حرف خود را به کرسی بنشاند.

حقیقت پور تأکید کرد: پول ها و سرمایه های زیادی امروز در کشور دپو شده تا تکلیف برجام مشخص شود بنابراین باید زودتر مشخص شود برجام احیا خواهد شد یا خیر. امروز خیلی از سرمایه گذارها، تولیدکننده ها و تجار منتظر مشخص شدن این مسئله هستند بنابراین معتقدم نباید مملکت را معطل کرد، این معطل ماندن قدرت تصمیم گیری را از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان گرفته است.

منبع: فردا

کدخبر: 99119 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین