خبرنگار:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

ایران به دنبال حذف ویزا در رابطه با ۱۵ کشور است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: وزارت امور خارجه در حال تلاش برای ارتقای روابط کنسولی با کشورهای مختلف است اما به نظر می‌رسد، هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

بیشتر بخوانید:

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان درباره علت کاهش ارزش اعتبار پاسپورت ایرانی گفت: یکی از وظایف وزارت امور خارجه این است که در راستای ارتقای روابط کنسولی با سایر کشورها تلاش کند. اخبار رسیده از این وزارتخانه هم این نکته را می‌رساند که وزارت امور خارجه در حال تلاش برای ارتقای روابط کنسولی با کشورهای مختلف است اما به نظر می‌رسد، هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

او افزود: البته تا جاییکه در جریان قرار داریم وزارت امور خارجه در حال تلاش برای اخذ روادید در فرودگاه یا روادیدهای موقت ۱۵ روزه یا یک ماهه برای سفر، ایرانی‌ها است که در صورت به نتیجه رسیدن این تلاش‌ها و امضای سندهای لازم، اخبار مرتبط به اطلاع خواهد رسید.

عمویی در واکنش به اینکه وزارت امور خارجه به دنبال حذف ویزا با کدام کشورها است؟ خاطرنشان کرد: بنابر اعلام وزارت امور خارجه ایران با ۱۵ کشور در حال گفتگو برای لغو مشترک ویزا و یا گرفتن ویزاهای موقت در فرودگاه است، که جزئیات این گفتگوها بعد از به نتیجه رسیدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: ارتقای جایگاه سفر ایرانی‌ها به سایر کشورها و پیشرفت در روابط کنسولی با سایر کشورها از جمله مطالباتی است که از وزارت امور خارجه، داریم.

کدخبر: 99116 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها