کریمی قدوسی در گفتگو با منیبان مدعی شد؛

معاون سفیر انگلیس به عنوان عنصر نامطلوب اخراج شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: معاون سفیر انگلیس به دلیل اینکه پاسپورت او سیاسی بود بعد از اعتراف و عذرخواهی به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج شد.

بیشتر بخوانید:

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان در واکنش به انکار خبر دستگیری یکی از اعضای سفارت انگلیس در ایران گفت: در ابتدا باید درود بفرستیم به سربازان گمنام امام عصر(عج) در وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه که برای اولین بار مستندی به مردم نشان دادند که باعث افتخار ملت است. قضیه از این قرار است که جاسوسی مثل معاون سفیر انگلیس به همراه خانواده‌اش و افرادی از لهستان و کشورهای دیگر به دل کویر می‌روند که از روی سر آنها پهپادی در حال مستندسازی است و علاوه بر این خاک آنجا را هم جمع‌آوری می‌کنند، این قضیه را انگلیس اصلاً نمی‌تواند انکار کند چرا که همه این موارد مستند است.

او افزود: یک نمونه دیگر از این اقدامات جاسوسی مربوط به کاووس سید امامی است که افسر زبده موساد بود، او با حکم معصومه ابتکار کاری را انجام می‌داد که سفیر انگلیس به دنبال همان کار بود. در حقیقت حکم ابتکار برای سیدامامی این بود که برای جلوگیری از انقراض یوزپلنگ ایرانی در کویر سمنان که یکی از میدان‌های تست آزمایش‌های موشکی ماست، اردو بزند اما او از محل اصابت موشک‌ها نمونه خاک برای اسرائیل برداشت که اسرائیلی‌ها از طریق آزمایش تشخیص بدهند این موشک تست شده چه خاصیت، قدرت، ویژگی‌ها و چه بردی دارد، اما در نهایت او دستگیر شد. در آن زمان گفته شد مراد طاهباز معاون سید امامی است، در نهایت سید امامی بعد از اعتراف در زندان خودکشی کرد.

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه معاون سفیر انگلیس به دنبال اجرای ماموریت سیدامامی در کویر بوده است، تصریح کرد: در حقیقت معاون سفیر انگلیس به دنبال این بود که همان اقدام کاووس سید امامی را برای اسرائیل و انگلستان انجام بدهد، که خوشبختانه دستگیر شد. البته بالافاصله توئیت مسخره سفیر دولت خبیث انگلیس در تهران پخش شد که با تمسخر گفته بود این کسی که شما می‌گویید دستگیر کرده‌اید، الان در لندن است اما بلافاصله ایران عکس او را با دستان بسته و چشم‌بند در حالی که دستگیر شده بود، پخش کرد البته به دلیل اینکه پاسپورت او سیاسی بود بعد از اعتراف و عذرخواهی به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج شد. بنابراین این یک افتخار است و نشان می‌دهد سرویس‌های امنیتی ما دست بسیار برتری در این امور دارند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: الحمدلله دیگر جاسوسان در سطح کلان در دولت ما نفوذ ندارند و نه تنها نفوذ ندارند بلکه ضرباتی خوردند و در آینده هم ضربات دیگر خواهند خورد که ملت در جریان قرار می‌گیرند. در حقیقت فضا برای جاسوسان انگلیسی و غیره به صورتی خواهد شد که إن‌شاءالله منطقه ایران برای آنها قرمز می‌شود تا جرأت نکنند یک نفر را هم به ایران بفرستند.

کریمی قدوسی در بخش پایانی این گفتگو درباره برگشت پول‌های نفت به ایران یادآور شد: پول‌های نفت به ایران برگشته است و خزانه خالی در حال پُر شدن است. اول باید پر شود بعد إن‌شاءالله سرریزش می‌آید.  باید بنیان خزانه کشور تقویت و قوی شود، بعد دیگر از آن طبق برنامه مجلس استفاده می‌شود، در مجموع پول‌های نفت کامل برمی‌گردد.

کدخبر: 98555 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها