رقابت مخبر با رئیسی برای تعیین وزیر کار

پس از فروکش کردن پس لرزه های جدایی عبدالملکی از «پاستور» ، موضوع انتخاب وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به یکی از سوژه های گمانه زنی فعالان سیاسی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شنیده ها حاکی از آن بود که برخی اعضای کابینه، مانند وزرای ارشاد (محمدمهدی اسماعیلی) ، صمت (رضا فاطمی‌امین) و کار(حجت‌الله عبدالملکی) مورد توجه و حمایت ویژه رئیسی هستند.

هدف نهایی مخبر، همسویی وزیر کار بعدی با او، به عنوان «فرمانده» تیم اقتصادی است. شواهد و قرائن، حاکی از آن است که معاون اول رئیسی، به اقتضای وظیفه و ماموریتی که برای خود قائل است، اختلاف دیدگاه ها را درون تیم اقتصادی، تاب نمی آورد.

برخی گمانه زنی ها، سوای اذعان به قصور و تقصیرهای مدیریتی فاحش عبدالملکی، از تاثیر این اختلافات در وداع وزیر کار با کابینه ، حکایت داشتند

گمانه ها حاکی از خیز مخبر برای انتصاب وزیری همسو و هماهنگ با خود در وزارتخانه مهم تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. بنابراین، دور از انتظار نیست که نهایت تلاش خود را برای تحقق هدفش، به کار بندد.

تلاشی که تحقق آن، چندان ساده هم نیست و موانعی جدی بر سر راه دارد، از جمله، نامزدهایی مانند حمید رضا حاجی بابایی نماینده کنونی مجلس و دیگری مهرداد بذرپاش، رئیس کنونی دیوان محاسبات کشور و دیگرانی که به پشتوانه عقبه جناحی خود، اینک به گزینه هایی برای جانشینی عبدالملکی تبدیل شده اند.

منبع: خبرآنلاین

 

@omid_media

 

کدخبر: 91518 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین