این وزیر رئیسی هم به مجلس می‌رود؟

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی خواستار دادرسی وزیر جهاد کشاورزی به وضعیت دامداران و مرغداران شد و تاکید کرد: اگر مسیر فعلی ادامه یابد حتماً تولید در کشور دچار آسیب می‌شود چراکه امروز دامداران و مرغداران توان تامین خوراک دام و طیور را ندارند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داروهای بیماری‌های خاص به شدت دچار افزایش قیمت شده و بسیاری از خانواده‌ها توانایی پرداخت هزینه‌های مربوطه را ندارند؛ طبق قانون باید قیمت این نوع داروها به قیمت سال ۱۴۰۰ باشد؛ از وزیر بهداشت می خواهم که این مسیر را به قانون برگرداند.

وی همچنین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار دادرسی به وضعیت دامداران و مرغداران شد و گفت: اگر مسیر فعلی ادامه یابد حتماً تولید در کشور دچار آسیب می‌شود چراکه امروز دامداران و مرغداران توان تامین خوراک دام و طیور را ندارند.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر نیرو تاکید کرد: طبق قانون اگر برق صنایع قطع شود، باید مابه‌التفاوت به صنایع پرداخت شود. امروز صنایع آسیب‌های فراوانی را بابت قطع برق متحمل شدند که باید قانون درباره آنها اجرا شود.

سلیمی در تذکر به وزیر آموزش و پرورش و معاونت اداری استخدامی نیز با طرح این پرسش که قرار است چه زمانی رتبه بندی که قانون نیز است اجرا شود؟ خاطرنشان کرد: امروز پرداختی بازنشستگان مورد ایراد و انتقاد است و امیدوارم هرچه سریعتر رییس سازمان برنامه و بودجه در این رابطه تدبیری بیندیشد.

وی در تذکر دیگری خواستار اتخاذ تدابیر لازم از سوی مسئولان مرتبط در خصوص مهار گرانی در جامعه شد و گفت: امروز گرانی در کالاهای مختلف مردم را به شدت در رنج انداخته است و امیدوارم در این راستا تدابیر لازم هرچه زودتر اتفاق بیفتد.

این نماینده مجلس در پایان با انتقاد از عدم رعایت عدالت در سفرهای استانی رئیس جمهوری تاکید کرد: متاسفانه برخی از شهرها مصوبات بیشتر نسبت به دیگر شهرها داشته‌اند. امیدوارم مصوبات سفرهای استانی رییس‌جمهوری عادلانه تر باشد.

کدخبر: 91308 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین