بررسی پیش‌نویس بازنگری سیاست‌های کلی معدن در مجمع تشخیص

پیش نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» با مد نظر قراردادن پیشنهاد‌های خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم و با حضور جمعی از اعضای مجمع، روسای کمیته‌های مرتبط و نمایندگانی از فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، پیش نویس بازنگری «سیاست‌های کلی معدن» که توسط کمیته‌های کمیسیون در دبیرخانه مجمع تنظیم شده با مد نظر قراردادن پیشنهاد‌های خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بحث قرار گرفت.

«تبدیل سرمایه معدنی کشور به سرمایه ملی پایدار»، «ارتقاء بهره‌وری و افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی» و «برداشت صیانتی از معادن» از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

گفتنی است؛ سیاست‌های کلی معدن در سال ۱۳۷۹ توسط مقام معظم رهبری پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد و جلسات بازنگری در این سیاست ها، متناسب با شرایط، نیاز‌ها و اولویت‌های کشور با بهره گیری از نظرات کارشناسی دستگاه‌های مسئول در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع به منظور رسیدن به پیش نویسی قابل ارائه به صحن مجمع در حال برگزاری است.

کدخبر: 91007 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین