رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با مُنیبان:

دفاتر الکترونیک همچنان دچار مشکل هستند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید: با هک، به شهرداری آسیب رسانده‌اند اما نتوانستند چیزی را از بین ببرند یا حذف کنند و یا آسیبی برسانند.

بیشتر بخوانید:

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان درباره اینکه هویت فردی که اقدام به هک سامانه شهرداری کرده بود مشخص شد یا خیر، گفت: هنوز اعلام نکرده‌اند که چه کسی بوده، چه بوده، چگونه بوده، شاید مسائل امنیتی ایجاب نکند که در شرایط فعلی بازگو کنند.

او با اشاره به حجم خسارتی که در نتیجه هک مذکور به شهرداری وارد شده است، افزود: در حقیقت با هک، به شهرداری آسیب رسانده‌اند اما نتوانستند چیزی را از بین ببرند یا حذف کنند و یا آسیبی برسانند که نشود جبران کرد. یعنی همه آن مواردی که آسیب وارد شده است، قابل دستیابی بود و در شهرداری توانستند بعد از چند روز دوباره به آن جایگاه برسند منتهی قاعدتاً آسیب که می‌رسد، رفع آن زمان‌بر است. هنوز هم بعضی موارد نظیر دفاتر الکترونیک خیلی نتوانسته‌اند با این سیستم هماهنگ شوند.

چمران درباره منشأ حمله سایبری به شهرداری تصریح کرد: هک سامانه‌های شهرداری قطعاً از خارج از کشور صورت گرفته است، هم‌چنان که خودِ منافقین اعلام کردند و عکس رجوی را گذاشتند.

کدخبر: 90712 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین