رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

یک ریال از دولت برای تامین بودجه بنیاد شهید چمران نگرفتیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: روز دوشنبه در تالار وزارت کشور مراسم سالگرد شهید چمران را برگزار می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرنگار سیاسی مُنیبان، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، امروز ( شنبه ۲۸ خرداد ماه ) در مراسم بزرگداشت شهید چمران گفت: عراق همیشه سعی می‌کرد دهلاویه را بگیرد اما هیچوقت موفق نشد. هر از گاهی گفته می‌شود شهید چمران ترور‌ شده چرا که امام می‌خواست او را به عنوان نخست وزیر انتخاب کند، البته در جنگ، منافقین شهید چمران را به شهادت رساند.

وی افزود: حدود دوسال است که برنامه‌ای برای مراسم سالگرد شهید چمران برگزار نکردیم. روز دوشنبه در تالار وزارت کشور مراسم سالگرد شهید چمران را برگزار می‌کنیم. همچنین روز ۳۱ خرداد در وزارت دفاع مراسمی برگزار می‌شود هم‌چنین روز چهارشنبه هم در مجلس مراسمی برگزار خواهیم کرد.

چمران در پاسخ به پرسش خبرنگار منیبان مبنی بر نحوه تامین بودجه بنیاد شهید چمران اظهار کرد: تاکنون یک ریال از دولت نگرفتیم البته گاها نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که برای نهادهای فرهنگی باید بودجه‌ای درنظر گرفته شود اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است. البته گاها مجبور شدیم برای انجام برخی اقدامات قرض بگیریم، به عنوان مثال یک بار برای چاپ کتاب مجبور شدیم از دوستان به عنوان قرض، کمک مالی بگیریم که همان یک بار بوده، قرض گرفتیم و دوستان نخواستند پس بگیرند البته بدمان نمی‌آید که این نهاد در بودجه دولت دیده شود.

 

 

کدخبر: 90554 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین