خبرنگار:

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با مُنیبان:

تورم کمر مردم را شکسته است

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید: مهم‌ترین مشکلی که دولت نتوانسته حل کند و کمر مردم را شکسته، تورم سنگین بالای 40 درصد است.

بیشتر بخوانید:

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان در واکنش به وقوع متوالی مواردی نظیر سرقت از صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی، هک سامانه شهرداری و خروج قطار مشهد-یزد از ریل گفت: دو مسئله بانک ملی و شهرداری دو موضوع متفاوت است. در مسئله شهرداری به‌ طور قطع سیستم‌ها از امکانات حفاظتی کامل برخوردار نبودند چراکه بالاخره جنگ سایبری، یک جنگ واقعی در دنیا است و حتماً سیستم‌های عمومی مانند شهرداری نیاز به حفاظت دارند، البته این قضیه مربوط به مدیریت فعلی هم نیست.

او افزود: در خصوص بانک ملی سرقت حرفه‌ای بسیار بزرگی اتفاق افتاده و حتماً مسئولان بانک ملی باید پاسخگو باشند که چطور این چنین گنجینه‌ای را بدون محافظ گذاشته‌اند؟ در 40 سال اخیر اصلاً چنین چیزی نبوده و حتی در تاریخ ایران، سابقه نداشته است.

مرعشی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اقدامات دولت رئیسی در حوزه اقتصادی تصریح کرد: دولت باید وظایف اصلی خودش را انجام بدهد. مواردی نظیر جراحی اقتصادی در مقابل مشکلاتی که دولت با آن مواجه است، مسائل فرعی هستند. مهم‌ترین مشکلی که دولت نتوانسته حل کند و کمر مردم را شکسته، تورم سنگین بالای 40 درصد است. در حقیقت دولت نتوانسته در این زمینه به وظیفه خود عمل کند.

این چهره اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: دولت نشان داده که اصلاً در شناخت مسئله و راه‌حل‌ها تسلط ندارد. آینده ایران از جهت این موضوع، یعنی عدم شناخت اولویت‌ها و نداشتن سیاست‌های روشن برای حل آنها، در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

مرعشی در واکنش به اینکه مواردی نظیر FATF می‌تواند راه‌حلی برای مشکلات فعلی دولت باشد؟ یادآور شد: ملت ایران از دولت انتظار دارند که از طریق به‌کارگیری تدابیر لازم بر این مشکل کمرشکن، «تورم» موفق شود. در حال حاضر دولت، دولتِ هماهنگی با مجلس و قوه قضائیه است و همه قوا با هم هماهنگ هستند، بنابراین باید بتوانند مشکل تورم کشور را حل کنند. در مجموع اولین اولویت حل تورم است که FATF  هم یکی از لوازم این کار است.

کدخبر: 89810 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین