نظر مجلس درباره ایراد اخیر شورای نگهبان چیست؟

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: ایرادات و ابهامات شورای نگهبان نسبت به طرح شفافیت قوای سه‌گانه در اولین فرصت بررسی و برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روح الله نجابت، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، گفت: مجلس آمادگی دارد که به محض دریافت گزارش شورای نگهبان، ایرادات و ابهامات این شورا که مطابق اخبار واصله عمدتاً پیرامون مشمولان، نحوه اجرا، سازوکارها و برخی جوانب دیگر است را در اولین فرصت بررسی و به سرعت برطرف کند.

وی افزود: شورای نگهبان به طور معمول مصوبات را از منظر شکلی و محتوایی بررسی نموده و طبیعی است که ایراداتی به برخی مصوبات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی داشته باشد، مجلس پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان جهت رفع این موارد اقدام می‌کند.

نجابت بیان کرد: مصوبه مجلس علاوه بر شفافیت آرای نمایندگان و سایر نهادها و دستگاه‌ها، قراردادهای مربوط به معاملات بزرگ، مبالغ تعرفه‌ها و هزینه‌های ارائه خدمات، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری در قالب مشارکت و شرایط استفاده از این فرصت‌ها و ... را شفاف نموده و زمینه‌ای فراهم می‌نماید تا اطلاعات آن به سرعت در اختیار عموم مردم قرار گیرد. کمیسیون امور داخلی و صحن مجلس آماده است تا برای داشتن قانونی جامع درباره شفافیت ایرادها و ابهاماتی که شورای نگهبان مطرح کرده است را در اسرع وقت بررسی و آن را به سرعت اصلاح نماید تا ان‌شاءالله قانون شفافیت در آینده نزدیک عملیاتی شود.

کدخبر: 89459 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین