اعطای درجه سرلشکری به شهید پارساکیان از سوی فرمانده معظم کل قوا

درجه سرلشکری شهید محمدحسن پارساکیان (کوسه‌چی) که مورد موافقت و تصویب فرماندهی معظم کل قوا قرا گرفته بود از سوی سرلشکر محمد باقری به خانواده این شهید اهدا شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در منزل شهید سرلشکر پاسدار محمدحسن پارساکیان با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر باقری در این دیدار اخلاص، تعهد، ولایتمداری، پشتکار و سخت کوشی در ماموریت‌های محوله در دوران دفاع مقدس و پس از آن را از ویژگی‌های بارز شخصیت شهید پارساکیان دانست و اظهار داشت: شهید پارساکیان از جمله نیروهای اولیه تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان دزفول بود و ما افتخار داشتیم که از اوایل دوران دفاع مقدس با ایشان آشنا شویم و همواره ارتباط بسیار صمیمی و تنگاتنگی بین شهید حسن باقری و این شهید عزیز برقرار بود تا جایی که در بسیاری از ماموریت‌های خطیر و عملیات‌های مهم و سرنوشت ساز دفاع مقدس این دو شهید گرانقدر در کنار یکدیگر بوده‌اند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به توانمندی و تخصص شهید در ابعاد مختلف پرداخت و اضافه کرد: شهید عزیز علاوه بر توانمندی و مهارتی که در عرصه های مختلف نظامی داشت، توانسته بود دانش خود را در زمینه‌های گوناگون توسعه و ارتقا دهد و تا آخرین روزهای حیات مبارک و پرثمر خود در همه مسئولیت ها و ماموریت‌ها سربلند و سرافراز، پیروزی‌ها و موفقیت بهتری را به دست آورد.

 سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بدون شک رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و خدمات ارزنده و ارزشمند این شهید گرانقدر برای همیشه در تاریخ این کشور و برای نسل‌های آینده این مرز و بوم جاودان و ماندگار خواهد ماند و ما به عنوان همرزمان ایشان، رسالت خطیر انتقال تجربیات و ارزش های که این عزیزان آفریدند را به نسل جوان بر عهده داریم.

در این دیدار درجه سرلشکری شهید پارسا کیان که مورد موافقت و تصویب فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) قرار گرفته بود به همراه لوح تبریک به خانواده شهید اهدا و در پایان همسر و فرزندان شهید نیز خاطراتی را از سرلشکر پارساکیان بیان نمودند.

شهید سرلشکر محمد حسن پارساکیان (کوسه‌چی) در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ پس از ۴۲ سال خدمت صادقانه و مخلصانه و تحمل رنج بیماری ناشی از جراحات دوران دفاع مقدس به دلیل حضور در رزمایش عملیاتی نیروهای مسلح و نظارت بر روند اجرای آن به بیماری کرونا مبتلا و لقاء الله پیوست.

کدخبر: 89407 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین