کدخبر: 83020 تاریخ انتشار

ایران خواستار کاهش تشریفات صدور روادید، از سوی تاجیکستان شد

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه خواستار روانسازی، حذف واسطه و کاهش تشریفات صدور روادید از سوی تاجیکستان شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پنجمین اجلاس مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان روز پنج شنبه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد. 

در این اجلاس که علیرضا بیکدلی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه و شرف شیرعلی زاده، معاون اقتصادی و کنسولی وزارت امور خارجه تاجیکستان و کارشناسان کنسولی دو کشور حضور داشتند.

دو طرف درباره امور کنسولی از جمله روان سازی صدور روادیدهای  گردشگری، بازرگانی و سرمایه گذاری، حل مشکلات دانشجویی، گسترش همکاری های قضایی و کنسولی، حمایت از  حقوق اتباع و شرکت های ایرانی فعال در  تاجیکستان، همکاری درباره مهاجرت های غیرقانونی، قاچاق انسان و مبارزه با تروریسم و همچنین تابعیت مذاکره کردند و به توافق دست یافتند.  

طرف تاجیک اعلام کرد با پایان شرایط کرونایی و عادی شدن وضعیت تردد، صدور روادید الکترونیک برای شهروندان ایران را آغاز کرده است. 

طرف ایرانی نیز خواستار روانسازی، حذف واسطه و کاهش تشریفات صدور روادید شد. 

دو طرف توافق کردند در چارچوب گفت وگوهای کنسولی طرحی را برای لغو روادید گردشگری بین دو کشور ارائه و مورد بررسی قرار دهند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین