کدخبر: 82967 تاریخ انتشار

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

آیا وضع حجاب امروز، شایسته نظام اسلامی است؟/ در سایر استانها به جز مشهد حجاب رعایت نمی شود

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آیا وضع حجاب امروز، شایسته نظام اسلامی است؟ که البته در مشهد به حرمت حضرت رضا(ع) شاید رعایت‌هایی شود اما در سایر استان‌ها اینگونه نیست

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی در افتتاح گنجینه عظیم آثار مکتوب آستان قدس رضوی که در محل کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: آنچه امروز مورد نیاز نظام اسلام ما است و مقام معظم رهبری هم بسیار بر آن تاکید دارند، این است که سطح علمی مردم، دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب بالا رود.

وی ادامه داد: امروز دشمنان قسم خورده ما با آپارتاید علمی اجازه نمی‌دهند کشورهای دیگر، فراتر از آن‌ها چیزی از علم فرا گیرند، چرا که ابزار تسلط دشمنان بر جهان سوم همین علم است و اکنون در دست آن‌ها است.

محمدی‌گلپایگانی بیان کرد: قرآن کریم در مقام آموزش دعا در باب اینکه چگونه و چه از خدا بخواهیم می‌فرماید «و قل رب زدنی علما » یعنی بگویید خدایا دانش مرا افزون کن. در صدر اسلام هم پیامبر(ص)  پس از پیروزی در جنگ و گرفتن اسیر بهای آزادی هر اسیر مشرک را آموزش دادن خواندن و نوشتن به ۱۰ مسلمان قرار داده بود که این‌ موارد نشانگر اهمیت علم در اسلام است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ابراز برای پیشرفت علم کتاب است، گفت: کتاب و کتابخانه در این راستا بسیار اهمیت دارد و امروز بهره‌برداری این مساحت از مخزن نگهداری کتاب خود یک بشارت است. این کتابخانه گنجینه‌ای بزرگ و غنی است که درهای آن باید به روی محققان و مردم باز باشد.

وی ابراز کرد: خوشبختانه در دوران تصدی تولیت فعلی گام‌های موثری در این راستا برداشته شده است و امیدواریم حجت‌الاسلام‌ مروی توفیق خدمت در این سمت را سالیان متمادی پیدا کنند، ضمن اینکه رهبری هم از خدمات انجام شده در طی این مدت کوتاه رضایت دارند و این نیز جای تبریک دارد.

محمدی‌گلپایگانی اضافه کرد: مشهد  تنها یک شهر زیارتی نیست بلکه مشهد با حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر از ملیت‌ها، فرهنگ و زبان‌های مختلف هستند، خود یک کشور محسوب می‌شود. این شهر برای زائران یک نقطه از امید است و آن‌ها باید مشهد را با خاطره خوش ترک کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: متاسفانه ابزار دشمن در براندازی فرهنگ واقعی اسلام بسیار شدید است. به عبارتی آیا وضع حجاب امروز، شایسته نظام اسلامی است؟ که البته در مشهد به حرمت حضرت رضا(ع) شاید رعایت‌هایی شود اما در سایر استان‌ها اینگونه نیست؛ البته اقداماتی شده و می‌شود که با کمک مومنان، در این خصوص اصلاحاتی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما برای این نظام خون بسیار و شهدایی مانند سردار سلیمانی را داده‌ایم. اگر شب آرام می‌خوابیم به دلیل خون این شهداست. امروز صدای اذان بر فراز است و شیعه در جهان از برکت نظام مقدس شناخته می‌شود، این در حالی است که قبل از انقلاب حتی بسیاری مسلمانان را نمی‌شناختند چه برسد به شیعیان، که این به برکت خون شهداست.

منبع: ایسنا

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟