کدخبر: 82835 تاریخ انتشار

نماینده فریمان در مجلس:

باید نظارت ها مردمی باشد/ ذی نفعان از حذف ارز ترجیحی شکایت می کنند

نماینده فریمان در مجلس گفت: وقتی دولت اقدام به حذف ارز ترجیحی می‌کند، قطعا عده ای ذی نفع شکایت می کنند، اینها با شبکه ها و جریاناتی که در دست دارند قطعا فضاسازی هایی خواهند کرد تا تداوم مسیر قبلی حفظ شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرنگار سیاسی مُنیبان، احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده فریمان در مجلس، در نشست کشوری حزب نسل نو درمورد تخصیص ارز ترجیحی گفت: طی این چند سال در موضوع حذف ارز ترجیحی، مسیر را اشتباه رفتیم. توزیع رانتی که از مابه  التفاوت ارز ترجیحی تا ارز آزاد در این چند سال بوده، عددی بالغ بر ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است. 

وی افزود: وقتی دولت اقدام به حذف ارز ترجیحی می‌کند، قطعا عده ای ذی نفع شکایت می کنند، اینها با شبکه ها و جریاناتی که در دست دارند قطعا فضاسازی هایی خواهند کرد تا تداوم مسیر قبلی حفظ شود. این تداوم مسیر قبلی قطعا ما را به پرتگاه های سقوط چندین برابر خواهد رساند. 

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: آنچه که امروز نیاز است مردمی سازی و تبیین و استفاده از ظرفیت های مردمی و نخبگانی است و حذف ارز ترجیحی، از جمله موضوعاتی است که ۹۰ درصد اقتصاددان ها از آن حمایت می‌کنند و دغدغه کنونی نظارت است. 

وی با بیان اینکه خوشبختانه دستگاه های نظارتی کم نداریم، بیان کرد: طبق آمار ۱۶ دستگاه نظارتی داریم، اما آیا کارکرد نظارت بر حوزه قیمت ها و بازار، کنترل و تنظیم بازار الزاما دستوری رخ میدهد و یا نیازمند آن است که اتحادیه و صنوف و تشکل ها و مجامع منتخبین حوزه های تولیدی، نقش آفرینی و مشارکت داشته باشند، باید نظارت ها مردمی باشد. 

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟