کدخبر: 82790 تاریخ انتشار

وزیر امور خارجه:

آماده گسترش همکاری اقتصادی با لبنان هستیم

وزیر امور خارجه، جایگاه لبنان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را ویژه‌ و نیز روابط خوب میان ملت ایران و همه گروه‌ها و طوایف لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ لبنان که سرگرم دیدار از کشورمان است، روز چهارشنبه با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات و گفت‌وگو کرد.  

در این دیدار، درباره آخرین تحولات منطقه، ارتقای روابط میان کشورهای اسلامی و به‌ویژه توسعه همکاری‌های میان دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیر عبداللهیان، جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه‌ و روابط خوب میان ملت ایران و تمام گروه‌ها و طوایف لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست.  

وزیر امور خارجه همچنین مقاوت ملت لبنان برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی درخشان برای ملت‌های منطقه ذکر کرد و افزود: از این‌رو هیچگاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست و کودک‌کش اسرائیلی نخواهند رفت.

امیر عبداللهیان درباره اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران  آمادگی ارتقای همکاری های اقتصادی  را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص کشورمان در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشورهای دوست و برادر در منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیازهای اساسی مردم کشورش، خاطر نشان کرد که دولت و ملت لبنان برای رفع نیازهای اساسی خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل خواهد کرد و هیچگاه منتظر مساعدت و یا راه حل های اطراف خارجی نخواهد ماند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • ممکن است عمه یک خانواده فوت کند در حالی‌که فرزند، همسر و والدین ندارد در این‌صورت سوالی که مطرح می‌شود آن است که در…