کدخبر: 82523 تاریخ انتشار

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

طرف‌های اروپایی دخیل در موضوع «اسدالله اسدی» به پاسخگویی فرا خوانده شده‌اند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: تمامی مراحل بازداشت، دادگاه و صدور حکم قضایی برای «اسدالله اسدی» در نقض فاحش مفاد کنوانسیون وین در مورد حقوق دیپلماتیک صورت گرفته است و مراتب اعتراض ایران پیش از این به‌طور رسمی به کشورهای اتریش، آلمان و بلژیک اعلام و مکررا بر رد اتهامات وارده و آزادی فوری وی تاکید شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی رسانه‌ای پس از صدور حکم دادگاه تجدیدنظر سه فردی که طبق ادعاهای بی‌پایه و اساس گفته‌شده، با اسدالله اسدی، دیپلمات جمهوری اسلامی ایران که به‌طور غیرقانونی در بلژیک زندانی است، مرتبط بوده‌اند، اظهار کرد: متأسفانه امروز بار دیگر و به بهانه دادگاه تجدیدنظر سه فرد یادشده، شاهد دروغ‌پردازی‌های مهندسی‌شده‌ی رسانه‌های غربی در مورد آقای اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همان‌طور که قبلاً هم گفته شده است، تمامی مراحل بازداشت، دادگاه و صدور حکم قضایی برای آقای اسدی در نقض فاحش مفاد کنوانسیون وین در مورد حقوق دیپلماتیک صورت گرفته است و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران پیش از این به‌طور رسمی به کشورهای اتریش، آلمان و بلژیک اعلام و مکررا بر رد اتهامات وارده و آزادی فوری ایشان تاکید شده است.

خطیب زاده این سناریونویسی را اقدامی از پیش تعریف‌شده دانست که با بازیگری یک گروهک تروریستی(منافقین) و با هدف ایران‌هراسی انجام شده و در ادامه تاکید کرد: همزمان با اقدامات دیپلماتیک، پیگیری حقوقی موضوع همچنان فعالانه ادامه دارد و طرف‌های اروپایی دخیل در موضوع آقای اسدی، به پاسخگویی فراخوانده شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ما علاوه‌بر آزادی فوری ایشان، موضوع جبران خسارت، اعاده حیثیت و تعهد به عدم تکرار را پیگیری خواهیم کرد.

خطیب‌زاده در پایان تأکید کرد: حقوق بنیادین آقای اسدی در تمامی مراحل بازداشت تا فرایند قضایی و حتی پس از صدور حکم، توسط مدعیان حقوق بشر، به شدت و به طرز تأسف‌باری نقض شده که طرف‌های ذی‌ربط بایستی در قبال آن  پاسخگو باشند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • استاد حوزه و دانشگاه گفت: در هیئت باید به مقوله قدرت توجه داشت زیرا ائمه اطهار (ع) را به خاطر حفظ قدرت، کشتند بنابراین…