کدخبر: 82516 تاریخ انتشار

وزیر دفاع به کمیسیون امنیت چه گفت؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر دفاع در جلسه امروز این کمیسیون برای ارائه برنامه های این وزارت خانه سال جاری خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محمود عباس زاده مشکینی در توضیح جلسه امروز کیمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این جلسه با حضور امیر آشتیانی وزیر دفاع جهت ارائه گزارش از برنامه های این وزارتخانه در سال جاری تشکیل شد. 

به گفته وی، طبق توضیحات وزیر دفاع برای نحوه تامین بودجه دفاعی کشور برنامه ریزی های خوبی شده و با توجه به تهدیدات جدید و نیازها و با اولویت دانش بنیان اقدامات خوبی در حال انجام است. همچنین حمایت فناورانه از محصولات دومنظوره نظامی و غیرنظامی با همکاری بخش خصوصی نیز به اولویت‌هاست.

عباس زاده ادامه داد: همچنین وزارت دفاع برای حمایت های معیشتی از خانواده‌ها و بازنشستگان برنامه دارد و تقویت خدمات معیشتی توسط سازمان اتکاء و پرداخت یارانه به بازنشستگان از طریق طرح حکمت دو تا سه برابر افزایش خواهد یافت. موضوع مین زدایی و توسعه فعالیت های ایمن سازی نیز از برنامه های امسال وزارت دفاع بوده که قرار است به بیش از دو برابر سال های گذشته برسد و این موضوع در صدر برنامه های وزارت دفاع قرار دارد.

وی افزود: دستیابی به فناوری‌های نوین با توجه به تغییر تهدیدات، با استفاده از تجربیات جنگ های جدید نیز یکی دیگر از اولویت‌های مهم وزارت دفاع است. پرداخت بدهی به شبکه همکار بخش خصوصی صنعت دفاعی و هوایی نیز امسال در برنامه های وزارت دفاع قرار دارد و براساس گزارش ارائه شده قرار است حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان از این بدهی ها پرداخت شود و مجلس نیز جهت تقویت بنیه دفاعی به ویژه در حوزه‌های موشکی، پدافند هوایی و ناوگان دریایی و هوایی در کنار وزارت دفاع باشد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • ممکن است عمه یک خانواده فوت کند در حالی‌که فرزند، همسر و والدین ندارد در این‌صورت سوالی که مطرح می‌شود آن است که در…