کدخبر: 81897 تاریخ انتشار

انتقاد تند یک نماینده/ وعده‌های پوچ و بی سرانجام تا کی ادامه خواهد داشت

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: قائله نان را جمع کنید و همچون گذشته نان را برای مردم بگذارید تا در دام محتکران پیشانی سوخته ماکارونی فروش نیفتید.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سیدمجتبی محفوظی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: یادتان هست آن زمان که رئیس قوه قضائیه و یکی از سه عضو شورای سران قوا بودید، پیرامون گرانی بنزین 98 بیانیه ای منتشر کردید، آنجا که مسئولیت کار را بر دوش دولت مستقر انداختید و در بخشی از این بیانیه با انتقاد از شیوه عملکرد دولت اذعان کردید، در این مورد هم سخن گفتن با مردم و تشریح دلایل این تصمیم به صورت شفاف برای مردم به ویژه اثرگذاران جامعه ضروری می نماید.

وی افزود: حالا سه سال بعد از آن سید محرومان به عنوان رئیس دولت سیزدهم که دولت مردمی خوانده می شود در ماجرای افزایش قیمت آرد کاری مشابه دولت قبل را انجام داد و به مانند آن دولت تا این لحظه توضیح روشن، شفاف و دقیقی برای مردم نداده است. آیا می توانید از مدیران زیر مجموعه ملی و استانی تان بخواهید توضیحی به مردمی بدهند که جنابعالی به مردم و حتی ارشدهای خود نداده اید؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور، مجلس یازدهم منطقا و جمعا از رئیس گرفته تا نماینده های شهرهای بزرگ و کوچک با نگاه و عمل معاضدانه مورد تاکید رهبر انقلاب، برادری را در حق دولتتان تمام و کمال ادا کرد، لذا تیم اقتصادی دولت سیزدهم نیازمند بازنگری، جراحی و تعویض است. برخی مدیران تحت امرتان می گویند که آرد با همان استدلالی گران شد که سوخت گران شد، یعنی همان استدلال سوخته قاچاق؛ آیا لنگرگاه ها، اسکله ها و پایانه های مرزی دست دهک های نان خور جامعه است یا آقازاده های فالوده خور؟ آیا ستاد مبارزه با قاچاق تحت نظارت ریاست جمهوری است یا کمیته امداد و بهزیستی؟

محفوظی تاکید کرد: قائله نان را جمع کنید و همچون گذشته نان را برای مردم بگذارید تا در دام محتکران پیشانی سوخته ماکارونی فروش نیفتید.

نماینده مردم آبادان در مجلس در خصوص مشکلات حوزه انتخبیه اش بیان کرد: استان زرخیر خوزستان شاهد رشادت های جوانانی از جان گذشته برای حفظ مال، جان و ناموس مردم بوده است. خوزستان به فرموده امام راحل دین خود را به اسلام ادا کرده است، آیا موقع ادای دین مسئولین به مردم خوزستان نرسیده است.

وی افزود: هنوز غبار ویرانی های جنگ تحمیلی از تن پرزخم آبادان زدوده نشده گرد و غبار هوا چند سالی است که نفس مردم شهر را بریده است. وعده های پوچ و بی سرانجام تا کی ادامه خواهد داشت، خروج آبادان از وضعیت جنگ زدگی کی اتفاق خواهد افتاد؟. زیرساخت های نابود شده، فقر شدید و محرومیت مضاعف و بیکاری جوانان وضعیت رقت باری برای آبادان قبل از جنگ رقم زده است و شهر اولین ها به شهر آخرین ها تبدیل شده است. حال امروز  آبادان تعریفی ندارد و آخرین بارقه امید مردم آبادان به نگاه ویژه رئیس جمهور و دولت انقلابی است تا هم غبار محرومیت را پاک کند و هم گرد و غباری که هر چند وقت یکبار مهمان نفس های به شماره افتاده آنها می شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • سرپرست اداره‌کل موزه‌ها از تعطیلی موزه‌های استان تهران در روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه به علت آلودگی هوا خبر داد.