کدخبر: 81499 تاریخ انتشار

سفارت ایران در عمان هشدار داد

سفارت ایران در عمان در اطلاعیه ای به فعالان اقتصادی و تجاری در مورد سواستفاده های برخی از افراد سودجو با عنوان "برگزاری رویدادهای تجاری و فرهنگی در عمان" هشدار داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در متن اطلاعیه سفارت ایران در عمان آمده است:

«باسمه تعالی

به اطلاع هموطنان گرامی بویژه فعالین محترم اقتصادی و تجاری می رساند:

اخیرا مشاهده شده است برخی افراد سودجو که فاقد صلاحیت های حرفه‌ای می باشند، بدون اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط کشور و با سوء استفاده از عدم اطلاع عده ای از فعالین اقتصادی اعم از تجار و کارآفرینان از قوانین و مقررات و شرایط حاکم بر برگزاری رویدادهای تجاری و فرهنگی در عمان، اقدام به تبلیغات غیرواقعی و دریافت هزینه های هنگفت به بهانه برگزاری نمایشگاه و یا جشنواره در عمان نموده و ضمن ایراد ضرر و زیان به آن ها و عدم ایفای وعده های داده شده، به توانمندی و اعتبار تولیدات و صادرات جمهوری اسلامی ایران خدشه وارد می کنند.

از سوی دیگر متاسفانه این افراد سودجو، بعضا بصورت غیر واقع، برگزاری برنامه های خود را با هماهنگی و حمایت این سفارت عنوان می کنند.

بر این اساس به هموطنان عزیز توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدام برای شرکت در نمایشگاه یا جشنواره، از این سفارت و یا سایر جهات ذی ربط در داخل کشور از قبیل وزارت امورخارجه یا سازمان توسعه تجارت ایران یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و غیره، درخصوص مجوز برگزاری رویدادهای مذکور استعلام نمایند.

شایان ذکر است سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان دارای سایت و صفحات رسمی در فضای مجازی به آدرس ذیل می باشد و هرگونه رویداد اقتصادی و ‌تجاری، فرهنگی و اجتماعی از جمله برگزاری نمایشگاه ها را اطلاع رسانی می نماید.

آدرس مجاری اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عمان به شرح زیر است:

https://oman.mfa.gov.ir

https://instagram.com/iranemboman

https://chat.whatsapp.com/FOX3l3RCqP2G7svala0TpL

https://t.me/iranembassyoman

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین